Влада має почути, що люди не задоволені рішеннями, які ухвалюються, – Ростислав Павленко про законодавчі ініціативи монобільшості щодо діяльності малого і середнього бізнесу

Ухвалені монобільшістю закони про посилення тиску на малий та середній бізнес створюють нездорову атмосферу в суспільстві через можливість безпідставних доносів на представників бізнесу з боку покупців та конкурентів. Про це депутат фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Павленко заявив під час круглого столу з підприємцями. 

«Найгірше в усьому цьому – це коли різні частини суспільства, різних людей намагаються зіштовхнути один з одним, коли покупця намагаються зіштовхнути з продавцем, і не просто щодо повідомлення, якщо чек не видав, а дуже багато речей, які і не мали би бути під увагою. Тепер будь-хто – конкурент, незадоволений – може «настукати» і потім людина матиме проблеми. Це точно не здорова атмосфера в суспільстві», – наголосив народний депутат України.

Прискорений режим прийняття рішень монобільшістю, з порушенням демократичних процедур та без глибокого доопрацювання проектів, може поставити під загрозу добробут мільйонів людей. Тому представники малого і середнього бізнесу мусять єднатися для захисту своїх інтересів, щоб повернути діючу владу до діалогу.

«Наскоком і нахрапом змінити правила гри і погіршити їх, поставити під загрозу добробут мільйонів людей не має вийти. Дуже добре, що ми спілкуємось в колі різних асоціацій підприємців, які мають дуже ґрунтовний досвід і взаємодії, і в хорошому сенсі тиску на владу, і впливу на владу. Зараз настає час знову об’єднати зусилля, як це ми бачили в часи «податкового майдану» на початку 2010-х рр. Щоб повернутися знову до діалогу, щоб влада чула підприємців і громадян, та не включала турборежим там, де цього не потрібно. Хай почують, що люди не задоволені з тих рішень, які ухвалюються», – наголосив Ростислав Павленко.

Він нагадав, що за попередні п’ять років подібні законодавчі ініціативи ніколи не доходили до сесійної зали без обговорення з представниками малого бізнесу і завжди захищали інтереси мікропідприємців. Ухваленні закони щодо бізнесу різко контрастують із обіцянками нової влади під час обох виборчих кампаній, коли малим підприємцям обіцяли прозорість і спрощення державного навантаження.

«Замість того, щоби боротися з олігархами, як всім обіцяли, руйнувати монополії, ми бачимо, що великі підприємства певного олігарха отримують електроенергію по спеціальних тарифах і подібне. Натомість, ми бачимо нові «старі» пропозиції, які раніше не проходили далі комітету, який тоді очолювала Ніна Петрівна, яка спільно з підприємцями пропрацьовувала ці моменти і як то кажуть «маразм» зникав. Тепер ми бачимо, що на повній швидкості, в турборежимі, є спроба це проштовхнути», – наголосив Ростислав Павленко.