МЗС має докласти надзвичайних зусиль у подоланні негативних міжнародних наслідків для України – Володимир Ар’єв про оприлюднення розмови Зеленський-Трамп

Міністерство закордонних справ України має докласти надзвичайних зусиль, аби подолати негативні міжнародні наслідки для нас оприлюдненої розмови президента Зеленського і президента США Трампа, – заявив депутат фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв.

«Почитав європейську пресу, власне наслідки оприлюднення меморандуму розмов Трампа і Зеленського вже є. І оцінки, м’яко кажучи, не на користь Україні. Саме Україні, адже слова українського президента призвели до того, що є сумніви чи далі продовжувати підтримку України, в тих обсягах, які були досі», – сказав Володимир Ар’єв.

Він припустив, що «теоретично існує зараз можливість, що коаліція, яка підтримувала Україну, може розвалитися».
«Може і не розвалитися, але для цього потрібні зараз мегазусилля», – зазначив депутат підкресливши, що для цього необхідне термінове втручання в цю ситуацію на рівні головного дипломатичного відомства України.

«Адже необережні фрази призвели до негативних оцінок, і призвели до того, що європейські політики далі можуть опинитися не настільки єдиними і непохитними в питаннях продовження санкцій проти Російської Федерації», – зауважив парламентар.

«Я не кажу вже про те, що поки двопартійна підтримка України в Сполучених Штатах, зокрема в Конгресі, ще не зазнала жодних проблем, жодних впливів», – додав він.
Водночас Володимир Ар’єв підкреслив: «Але зараз американці розбираються спочатку зі своїм внутрішнім скандалом. А потім, коли Україна звернеться по якусь важливу для себе справу – тут можуть бути і великі проблеми, і труднощі».

«Тому, власне, єдиний висновок можна зробити – дипломатичним перемовинам треба вчитися. Будь-які слова, сказані навіть протягом двосторонніх переговорів, які ти вважаєш, що ніколи нікуди не «вілізуть», вони мають здатність бути оприлюдненими», – сказав депутат.
«Це урок – урок для всіх», – підкреслив він.

Володимир Ар’єв також наголосив на важливості термінового призначення посла України в США, терміновому задіяні всіх зусиль для відновлення довіри на європейському напрямку, після абсолютно необережно сказаних слів. Він підкреслив, що в іншому випадку від цього постраждає Україна.

«Ну і ясна річ, що постраждає імідж України як начебто країни, яка показала нову політику. Адже «100% свій Генеральний прокурор» – це стиль Кучми, а не нової політики. І як уже неодноразово говорилося, часто нове – це добре забуте старе. І тут треба Україні робити висновки негайно», – зауважив він.