Олексій Гончаренко: Україна на певний час  може втратити своє представництво в ПАРЄ

Якщо Україна цього тижня не представить ПАРЄ склад нової делегації, то старий склад делегації 30 вересня втратить свої повноваження, а новий склад їх не набуде, тобто Україна певний час не буде мати делегацію в ПАРЄ.

Як зазначив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко на своїй сторінці в Фейсбук, про це йому повідомив  Генеральний секретар ПАРЄ Войцех Савицький в телефонній розмові. Також цю інформацію було повідомлено народному депутату фракції «Європейська Солідарність», голові делегації в ПАРЄ у попередньому складі парламенту Володимиру Ар’єву.

«Повноваження можна буде поновити наприкінці листопада в Standing Committee Асамблеї або вже на початку зимової сесії 27 січня. За таким розвитком подій представники України не зможуть брати участь в роботі не тільки сесії, але і комітетів ПАРЄ до моменту подання складу нової делегації. Вважаю, що такий розвиток подій не в інтересах України. Можна ухвалити рішення не брати участь в роботі жовтневої сесії, але склад нової делегації потрібно надати, інакше і на сесії, і на комітетах, які будуть відбуватися в міжсесійний період, буде лунати позиція Кремля, а України не буде»,- написав він.

Олексій Гончаренко зауважив, що вже привертав увагу до необхідністі вирішення цього питання як колег по парламенту, так і членів нової делегації в ПАРЄ.

«Тепер публічно привертаю увагу і людей, які несуть відповідальність за зовнішньополітичний напрямок: віце-прем’єр- міністра Дмитра Кулеби, заступника глави Офісу президента Ігоря Жовкви, міністра закордонних справ Вадима Пристайка», – наголосив Олексій Гончаренко.