Іванна Климпуш-Цинцадзе: Інструментам гібридних воєн необхідно швидко давати відсіч, щоб вони не вплинули на суспільство

В сучасному світі механізми гібридного та інформаційного впливів починають відігравати найважливішу роль. Для України, як країни, яка знаходяться в умовах гібридної війни з Росією надзвичайно важливо ґрунтовно дослідити цей феномен. Про це заявила під час конференції “Гібридні загрози: зрозуміти, адаптуватися, реагувати” голова комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з ЄС, депутат фракції “Європейська Солідарність” Іванна Климпуш-Цинцадзе.

“Гібридні атаки як частини воєнних дій були застосовані в історії неодноразово. Відмінність сьогоднішньої ситуації полягає саме в тому, що в багатьох випадках саме гібридна складова стає пріоритетною.

Метою гібридної війни є ураження взаємовідносин як між державами, так і всередині держав. Це дуже ускладнює відповіді на гібридні атаки”, – сказала вона.

Народний депутат наголосила, що не завжди суб’єктом гібридного впливу є держава.

“Є організації, наукові установи, медіа, які або є свідомими впроваджувачами гібридної атаки, або використовуються «всліпу» через створення відповідних дискурсів у соцмережах, ЗМІ, що змушують сумніватися в найочевидніших речах.

Коли буває певне затишшя на фронті, і ми маємо менше обстрілів, втрат, – часто в цей час стається загострення на інших фронтах гібридної війни”, – прокоментувала Климпуш-Цинцадзе.

Парламентар зазначила, що головною загрозою використання цієї технології є те, що її метою є безпосередній вплив на державу з середини та маніпулювання життями громадян.

“Гібридна війна, насамперед, спрямована на державні інституції і на ідентичність, яка є основною частиною суверенітету будь-якої держави. Використовуючи цю систему маніпулюють людськими життями. Беруться заручники, які стають, даруйте за різкість, «обмінним фондом» на дипломатичні, державні та інституційні поступки”, – сказала політик.

Вона звернула увагу присутніх на конференції, що механізми і інструменти гібридних воєн мають динамічний характер і реакції на них мають бути швидкими.

“Такі загрози є вірусом, що мутує, і йому неможливо запобігати, виробивши лише один універсальний рецепт відповіді. Треба бути напоготові щодня, бути здатним давати відсіч новим модифікаціям загрози”, – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.