Олексій Гончаренко: Україна має відстояти позицію щодо повернення санкцій ПАРЄ проти російської делегації

Україна мала направити офіційну делегацію в ПАРЄ, але продовжувати не брати участь в засіданнях. Таким чином ми змогли б відстоювати інтереси нашої держави на міжнародній арені, про це заявив в ефірі телеканалу «Прямий» народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко.

«Таке рішення фактично призводить до того, що Україна втрачає  будь яке офіційне представництво в ПАРЄ. Як тільки відкриється нова сесія, згідно позиції секретаріату ПАРЄ, ми втрачаємо це представництво. Стара делегація втратила свої повноваження, а нова не отримає. Таким чином, ми позбавляємося маневру, позбавляємося можливості брати участь в засіданнях комітетів і роботі поза ними. Фактично до січня місяця, коли розпочнеться зимова сесія, Україна взагалі не буде представлена в ПАРЄ. Це вперше в історії з моменту вступу Україна в Раду Європи. Ще раз наголошує це помилкове рішення», – сказав політик.

Олексій Гончаренко наголосив, що українська делегація має зробити все, аби в січні поставити під сумнів повноваження російської делегації в ПАРЄ і ставити питання щодо накладання на Росію санкцій.

«Це та робота, яку Україна має вести, бо за нас її ніхто тут вести не буде», – додав він.

Також парламентар повідомив, що генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич найближчим часом відвідає України.

«Пані Бурич зайняла цю посаду після звільнення Турбйорна Ягланда, який зробив чимало для повернення Росії в ПАРЄ без санкцій.

Новий генеральний секретар Європи розуміє складність ситуації в якій опинилась організація. Перший свій візит вона планує до Грузії, а другий до України. Вона розуміє, що ці країни потерпають від російської агресії і вона в першу чергу має розмовляти з ними», – зауважив політик.

Парламентар акцентував, що після консультацій в Страсбурзі з колегами з групи «Балтик+ (Литва, Латвія, Естонія і Грузія) ухвалено спільне рішення не брати учать в заходах щодо святкування 70-ти річчя Ради Європи. Не брати участь у відкритті сьогоднішньої сесії.

«Подальші консультації будуть продовжені після зустрічі з французьким держсекретар Моншале. Але вже зараз маю констатувати, що грузинська делегація вже підтримала рішення України не брати участь в офіційних заходах цієї сесії. А Литва надіслала дуже обмежену делегацію, 2 людини із 8. Отже маємо підтримку цих країн. І разом напрацюємо спільну позицію», – повідомив Олексій Гончаренко.

Також народний депутат акцентував, що від представників Росії, окрім блюзнірства, обману та хамства очікувати нічого іншого не доводиться.

«Сьогодні ми вже спостерігали антиукраїнські пікети біля Ради Європи, які були організовані росіянами. Щодо інших колег, то ми очікуємо, що вони схаменуться і зрозуміють, що те, що вони зробили влітку серйозно вдарило по авторитету цієї організації і те, що підіграли Росії.

Навіть не знаю яка найважливіша мета була для Росії – повернутися в ПАРЄ, чи вбити авторитет цієї організації і знищити її. Тому ми сподіваємося, що наша позиція, позиція тих країн, які це розуміють переможе і ця організація почне повертати довіру до себе», – наголосив політик.