Вікторія Сюмар: НАЗК у своїй діяльності має бути професійним і політично незаангажованим

Антикорупційні ініціативи монобільшості призведуть до того, що Національне агентство з питань запобігання корупції з колегіального органу перетвориться на один з органів влади, що управляється одноосібно, – про це заявила в інтерв’ю телеканалу «Прямий» депутат фракції «Європейська Солідарність» у ВРУ Вікторія Сюмар.

«Мова йде про те, що з колегіального органу, де було 5 членів буде створено центральний орган виконавчої влади з особливим статусом і посиленою незалежністю. Фактично, буде обиратися лише голова, який сам призначатиме собі заступників.

Ця одна особа буде відповідати за перевірку всіх декларацій, більш ніж мільйона людей. Це і державні чиновники, і представники місцевого самоврядування, і депутати різних рівнів, а зараз вже помічники народних депутатів та працівники патронатної служби. За це відповідатиме 1 людина», – зазначила парламентар.

Вона наголосила, що висновок Національного агентства з питань запобігання корупції щодо неповної інформації в декларації секретаря РНБО Данилюка є приладом об’єктивності інституції, і важливо щоб у своїй діяльності антикорупційні органи керувались законом і об’єктивністю.

«Станом на зараз НАЗК працює, тому що ми побачили навіть висновки по секретарю РНБО Олександру Данилюку щодо приховування певних фактів в декларації і певного майна. Постійно ці рішення виносяться на засідання НАЗК, але очевидно, що потрібно прискоритись і перевіряти всі декларації, а не вибірково це робити.

Дуже важливо щоби це був професійний підхід, політичної незаангажованості. Щоби це не стало інструментом для того, щоб когось тримати на гачку. Бо простіше з тими в кого менше майна, складніше тим хто декларує достатньо суттєві декларації. Зараз розширюється ще можливість брати інформацію з усіх реєстрів у тому числі від нотаріусів. Це буде достатньо потужний орган. Важливо, щоб цей орган боровся з корупцією», – сказала Сюмар.