Ірина Фріз: Монобільшість повертає практики «телефонного права» в Україну

Представниця монобільшості голова комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська, після телефонної розмови з генеральним прокурором та отримання від невідомого адресата смс-повідомлення, поставила на переголосування поправки до законопроекту щодо незаконного збагачення, – про це в коментарі журналістам заявила народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз.

«Спочатку голові комітету зателефонував генеральний прокурор, з яким вона поспілкувалась. А потім їй надійшло смс-повідомлення стосовно того, щоб ми повернулися до правок, по яким вже було ухвалено рішення комітету, після обговорення і дискусій», – повідомила парламентар.

Вона зазначила, що представниця монобільшості мотивувала свої дії тим, що таке бачення по законопроекту в Міжнародного валютного фонду і зниження бар’єру необхідне для співпраці з міжнародними партнерами.

«Всупереч цьому вона оголосила двохвилинну перерву після якої представники від фракції «Слуга народу» підняли руки по перше за перегляд цих правок і рішень, і по друге за зниження бар’єру щодо притягнення до відповідальності за незаконне збагачення. Справа не в тому, що бар’єр було знижено чи, що його непотрібно було знижувати. Справа в тому, що відбувся прецедент повернення телефонного права в Україну», – сказала народний депутат.

Ірина Фріз наголосила, що вирішення питання «за дзвінком» продовжує «найкращі традиції» часів президентства Кучми і суперечить демократичним процесам.

«Коли за дзвінком або смскою, яка невідомо від кого надійшла голові комітету, ми переглядаємо рішення, яке було ухвалене представниками різних фракцій парламенту на антикорупційному комітеті. Це означає, що люди під доброю вивіскою зміни антикорупційного законодавства, налагодження роботи антикорупційних органів займаються тим, що повертають телефонне право. Вони нічим не відрізняються від часів Кучми, тому що для них немає ніякого значення дискусія, плюралізм думок та ухвалення рішення на підставі аргументів. Достатньо телефонного дзвінка для того щоб весь комітет, з огляду на те, що там є більшість від партії влади, підняв руки і проголосував всупереч навіть своїм рішенням, яке було схвалене пів години тому», – зазначила вона.

Парламентар поставила під сумнів тезу, що ці до цих рекомендацій має відношення місія Міжнародного валютного фонду, адже представництво МВФ не публікувало ніяких офіційних заяв щодо цього питання.

«Справа в тому, що голова комітету наголосила, що це вимога МВФ, але ми не можемо з смс дізнатись, що це позиція міжнародних партнерів і від кого взагалі було це повідомлення. А довіряти її словам тому що в її телефоні хтось щось написав про МВФ я не можу і не буду.

Є представництво МВФ, воно може озвучити свої рекомендації та пропозиції, бачення, яке ми можемо обговорити з позиції наших реалій, тому що це наше законодавство, або ухвалювати, або відхиляти. А ось так просто тому, що надійшло смс голові комітету нібито з посиланням на МВФ переглядати рішення антикорупційного комітету – це хибний прецедент для нової влади», – сказала Ірина Фріз.