Михайло Забродський: Комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки розглянув законопроекти щодо наближення української армії до стандартів провідних армій світу

Парламентський комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув низку законодавчих змін, що наближають стандарти українського оборонного сектору до стандартів провідних армій світу.

Про це в інтерв’ю журналістам повідомив депутат фракції політичної партії «Європейська Солідарність», перший заступник голови комітету Михайло Забродський.

«Всі рішення, які сьогодні ухвалені на комітеті, так чи інакше мають свій резонанс. Вони очікувані в певних сферах», – розповів він.

«Наприклад, розгляд законопроекту про зміни до положення про проходження військової служби стосовно введення нових сержантських звань для того, щоб наблизити перелік цих звань саме до структур армій провідних країн світу», – зазначив Михайло Забродський.

Він уточнив, що такі зміни у переліку армійських звань не є прямою вимогою щодо реформування українського оборонного сектору для вступу в НАТО. «Але це ще один маленький крок, який наближає нас, в тому числі до стандартів провідних армій світу», – наголосив депутат.

За його словами, також було розглянуто зміни до положення щодо матеріальної відповідальності військовослужбовців.

«Це відмова від радянських та пострадянських підходів щодо того, що матеріальна шкода має певним чином відшкодовуватись військовослужбовцем, незалежно від обставин. Багато питань було віддано на розгляд командирів», – пояснив парламентар.

Михайло Забродський підкреслив, що ці зміни безпосередньо наближають українське законодавство до вимог відповідного європейського законодавства.

«До сучасного погляду, погляду 21 сторіччя – саме про те, як людина має відшкодовувати матеріальну шкоду, якщо вона завдала її під час виконання службових обов’язків», – додав він.