Сергій Алєксєєв: Венеціанська комісія має надати висновки по кожному законопроекту щодо реформи самоврядування у Києві

Всі 4 законопроекти щодо реформи самоврядування в Києві, які зараз перебувають на розгляді в парламенті, необхідно відправити до Венеціанської комісії для аналізу.

Про це сказав народний депутат від фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Сергій Алєксєєв під час розгляду відповідних законопроектів на Комітеті Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

За його словами, реформа децентралізації є однією з основних реформ в Україні після підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

«Для того, щоб якісно провести реформу місцевого самоуправління, а саме в столиці – місті Києві, вважаю за необхідне відправити всі 4 законопроекти до Венеціанської комісії, яка є єдиним дорадчим органом Ради Європи, і яка надасть свої висновки. Це дуже важливо, бо наша країна крокує до Європи», – сказав він.

Сергій Алєксєєв наголосив, що ідея місцевого самоврядування полягає у можливості громадян самостійно і без залучення держави здійснювати місцеве самоврядування. За його словами, це закріплено в Європейській хартії про місцеве самоврядування і таку позицію поділяють кияни.

«Я народився і виріс у Києві, тому знаю, що кияни хочуть самостійно обирати владу, щоб держава не втручалась у місцеве самоврядування. Однак в законопроекті 2143, фактично, державні органи на себе перебирають функцію місцевого самоврядування і функція мера, якого обирають кияни, зводиться до повноважень британської королеви», – відзначив він.

Тому в рамках законодавчої ініціативи Сергієм Алєксєєвим разом з іншими народними депутатами був зареєстрований альтернативний законопроект 2143-1 «Про внесення змін до Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ», який повністю відповідає найкращим стандартам місцевого самоврядування.

«Наш законопроект дає всю повноту влади, що стосується питань місцевого самоврядування, саме представникам громади Києва. Весь обсяг повноважень надається людям, які мають представницькі мандати від громади Києва, – це і мер Києва, і депутати Київради», – сказав він.