Володимир Ар’єв: Промова президента Франції щодо підтримки рішення повернути Росію в ПАРЄ є лицемірною і цинічною

Європа стане слабкішою, якщо такі країни як Франція будуть потурати агресору і закривати очі на поведінку таких країн як Росія.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність», колишній голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв, коментуючи телеканалу «Прямий» виступ президента Франції Еммануеля Макрона на сесії ПАРЄ щодо підтримки рішення повернути Росію до Асамблеї.

«Макрон, відповідаючи на запитання британського парламентаря, підтвердив, що він знає, що Росія вдерлася в Україну. Як це корелюється з європейськими цінностями, мені важко сказати. Мені здається, що Макрон, який говорить про Європу від Лісабона до Владивостока не розуміє одного – в результаті такої політики Росія може бути від Лісабона до Владивостока, оскільки союз хижака і травоїдного завжди закінчується обідом, при цьому, один з учасників такого союзу є стравою», – сказав Ар’єв.

Він вважає, що Макрон не зробив достатніх висновків із історії причин виникнення Другої світової війни і спроб класифікації агресора, тому що не можна називати європейською країною ту країну, яка постійно намагається вбивати людей в сусідніх країнах або захоплювати сусідні території.

«Вважаю, що заява Макрона лицемірна і цинічна, в результаті така політика не призведе до того, що Росія стане більш європейською державою, але Європа стане слабкішою, якщо такі країни як Франція будуть потурати агресору і закривати очі на поведінку таких країн як Росія. Ми побачили, що в Раді Європи не захотіли робити резолюцію з приводу атак на опозицію напередодні виборів в місцеві органи влади в РФ.

Коли Макрон заявляє про те, що РФ в ПАРЄ має бути для того, щоб забезпечити права громадян Росії, то ми бачимо, що буквально цими днями ПАРЄ фактично відмовилася ухвалювати жодні документи на підтримку російської опозиції, яку вони цинічно використовували в своїх коментарях, коли обґрунтовували необхідність повернення російської делегації в ПАРЄ заради можливості захищати російську опозицію. Насправді це виявилося брехнею. Я чітко бачу, що делегації країн Балтії, України, Грузії, Польщі, Швеції і Великої Британії все розуміють і будуть діяти достатньо жорстко для того, щоб протидіяти чемберленівській політиці старої Європи», – зазначив Ар’єв.

Він також наголосив, що в промові Макрона було закладено багато протиріч, зокрема, щодо того, що Росія під виглядом боротьби з тероризмом, влаштовувала свого часу етнічні чистки в Чечні і їй це майже зійшло з рук, оскільки Рада Європи ввела санкції буквально на одну сесію.

«Ми тримали санкції п’ять років, а не кілька місяців. В даному разі, я вважаю, що послаблення європейської політики певним чином  пов’язано з тим, що Україна обрала своїм президентом людину, яка сама є послабленням колишньої політики України. Марно сподіватися, що за нас хтось буде щось вирішувати, адже у Франції є свої меркантильні інтереси у Росії», – додав депутат.