Сьогодні зміщуються акценти і Україна із жертви позиціонується винуватцем російської агресії – Софія Федина

Люди на вулицях, тому що вони не бачать ні стратегії зовнішньої політики, ні стратегії оборони. Ми бачимо лише те, що жертви героїв Небесної сотні, українських воїнів і волонтерів були марними. Про це заявила в інтерв’ю журналістам депутат фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Софія Федина.

«Якщо Україна не буде відстоювати свій інтерес на всіх фронтах – нами будуть помикати. Європі ми не потрібні, якщо ми йдемо на поводу Москви. Москві ми не потрібні засадничо, багато сторіч», – зазначила вона.

Софія Федина також підкреслила, що страшним сигналом є те, що Нідерланди хочуть порушити тепер справу проти України щодо катастрофи з літаком МН17. «Не проти РФ закінчувати справу за збитий літак, не проти терористів, а порушити справу проти України», – наголосила вона.

Депутат підкреслила: «Змішуються акценти: Україна з жертви починає позиціонуватися винуватцем того всього, що відбувається внаслідок московської агресії».

«Саме ця позиція ніде не звучить ні у президента Зеленського, ні у його оточення», – заявила Софія Федина.

За її словами, якби президент мав чітку позицію, він не боявся б вийти у Верховну раду, вийти до людей і сказати про це.

«Сьогодні ніхто не хоче сказати, що він поганий. Сьогодні ми хочемо сказати, що ми вимагаємо публічної позиції президента», – додала вона.

Софія Федина також зауважила, що президенту важливо не погоджуватись на шантаж Кремля, а нам всім разом потрібно зібратись і виробити не «формулу Штайнмаєра», чи «нормандську» чи «мінську» формули, а виробити саме українську формулу, яка захищатиме інтереси саме України.

«Де у всіх цих формулах Крим? Тобто підписавши цю формулу («формулу Штайнмаєра» – ред..),  ми легітимізували захоплення Криму Росією», – резюмувала депутат.