Володимир Ар’єв: Ми маємо зупинити небезпечний для України сценарій

Президент Зеленський має стати нарешті державником і діяти в інтересах України.

Про це сказав під час акції «Ні капітуляції» на Майдані народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв.

«Ми маємо зупинити дуже небезпечний для України сценарій, коли внаслідок достатньо неграмотної і не в українських інтересах складеної «формули Штайнмайєра», хоча я б назвав її формулою Зеленського – Путіна, Україна може опинитися перед дуже серйозними викликами, зокрема, наслідками може стати глибока регіоналізація, яку Росія обов’язково намагатиметься посилити конфліктами, особливо на південному сході України. Тобто, сьогодні йдеться про незалежність держави, про її безпеку, про її існування в існуючих кордонах. Тому я вважаю, що кожен, хто розуміє всі ці небезпеки, а це передусім те, що політична складова випереджає безпекову, на що ми ніколи не погоджувалися, адже без забезпечення чіткої безпеки для усіх учасників політичного процесу, без очищення окупованих території  від ФСБ-шних тельбухів не можна говорити про те, що ця територія може нормально інтегруватися і повернутися до складу України, оскільки керуватися вона буде не Києвом і ситуативно вона робитиме всі речі не з  Києвом, а з Москвою»,- сказав Ар’єв.

«Найголовніша мета Путіна – швидше впихнути заражені російським «Русским миром», цією чумою території в здорове тіло України, яке очищається з 2014 року. Це буде гиря, можна забути про рух до НАТО і ЄС, тому що фактично забезпечення цих територій  буде покладено на Україну»,- додав він.

Ар’єв вважає, що Зеленський погодився на «формулу Штайнмайєра» для того, щоб швидше виконати свої виборчі обіцянки.

 Чому він не хоче поставити безпекову складову вище політичної? Тому що він хоче хайпанути, він не вийшов з ролі актора і не став державним діячем. Він хоче швидкого піар-ефекту, що він виконує свої передвиборчі обіцянки. Тільки таке виконання обіцянок, з такою швидкістю, зроблене «тяп-ляп» може коштувати Україні територіальної цілісності і єдності. Я вважаю, що кожна людина, яка прийшла на Майдан і під офіс президента України, розуміє ці загрози. Ще не все втрачено – якщо в кожному місті України люди вимагатимуть від Зеленського нарешті стати державником і діяти в інтересах України, захистити суверенітет держави, тоді є шанс, що він почує і змінить парадигму делітантизму в підходах до зовнішньої політики,  і нарешті віддасть перевагу професіоналізму. Поки що наслідком його зовнішньополітичних кроків є те, що ми втрачаємо підтримку в ЄС»,- наголосив Ар’єв.

 Він закликав українців прийти на Майдан і взяти участь в акції.

«Тут немає партійних прапорів, адже йдеться про Україну. На Майдан приходять люди, їх багато, але має бути ще більше. Майдан чекає на вас, приходьте, бо завтра буде пізно», – зазначив Ар’єв.