Бачимо спроби порушити місцеве самоврядування та відсторонити від влади громадян – Петро Порошенко

Намагання порушити принципи місцевого самоврядування та відсторонити від вирішення питань громади  самих громадян, є порушенням Конституції України та наступом на одну з найуспішніших реформ – децентралізацію. Про це сказав журналістам п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

«У нас є спроба порушити місцеве самоврядування, є спроба відсторонити від влади киян, є спроба порушити Конституцію. Бо єдиним джерелом влади в Україні є народ», – заявив Петро Порошенко. Він додав, що в основі місцевого самоврядування є повноваження громадян обирати міського голову, включно з виконавчою владою.

«Це є наступ на одну з найуспішніших реформ, яка була проведена моєю командою, реформа децентралізації», – зазначив він.

«І незалежно від того про яке місто ми говоримо, Київ, Львів, Дніпро чи будь-яке інше, ми маємо захищати інтереси територіальних громад», – підкреслив п’ятий президент України.

Він особливо відзначив, що завдяки децентралізації місцеві громади  отримали кошти і повноваження, отримали право самостійно визначати напрямки розвитку громад та ефективно використовувати наявні у них ресурси.

«Гроші мають розподілятися громадою, а не з сумками тягнутися до якихось кабінетів і байдуже на яких вулицях вони будуть розташовані – на вулиці Банковій, чи на Грушевського», – зауважив Петро Порошенко.

«Це точно буде наступ на демократію і це точно великий крок назад. Це буде руйнація реформ», – сказав п’ятий президент України.

Петро Порошенко також нагадав, що реформу децентралізації допомагали впроваджувати наші європейські партнери. У нас були радники з Польщі, Німеччини. «У нас були всі, хто чітко висловився, що це реформа, яка довела свою ефективність», – зауважив він.