Ірина Геращенко: «Європейська Солідарність» закликає нову Верховну Раду не самоусуватися від формування зовнішньої політики

«Європейська Солідарність» разом з фракцією «Голос» системно нагадують новому парламенту, що саме Верховна Рада України визначає засади зовнішньої і внутрішньої політики України, – про це заявила з трибуни парламенту народний депутат, співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Ми ж бачимо, що ця Верховна Рада самоусунулася від зовнішньої політики. Сьогодні суспільство і світ бентежить, що стоїть за так званою формулою Штайнмаєра. А ми від нової влади тільки і чуємо, що мінські угоди дісталися нам в спадок від попередньої влади.

Шановні українці, мінські угоди були підписані в найважчі для України часи в 2014 -2105 році, коли напередодні Нормандського формату Путін влаштував нам Іловайськ і Дебальцево. Але саме Мінські угоди покладають відповідальність на Російську Федерацію і вимагають виконати безпековий блок цих угод – піти геть з України. І вивести свої війська, техніку і передати нам контроль над кордоном», – наголосила політик.

Вона зазначила, що останні 5 років Україна реалізовувала власний план мирного врегулювання російсько-української війни замість того, щоб погоджуватись на нав’язані сценарії, як діє нинішня влада.

«Я, як Уповноважений президента Порошенка з мирного врегулювання подій на Донбасі, взяла участь у 75 зустрічах в Мінську. Там обговорювалися і формула Штайнмаєра, і план Мореля, і план Сайдіка, але України завжди реалізовувала мирний план Порошенка. В цьому плані безпека завжди була на першому місці, а політико-дипломатичне врегулювання завжди було на умовах Києва, а не маріонеток Росії», – додала вона.