Ніна Южаніна: Скасуйте закони про РРО і зміни до податкового кодексу, які загрожують виживанню 500 тисяч малих підприємців

«Європейська Солідарність» закликала парламент скасувати закони “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» і «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг», якими впроваджуються обов’язкові касові апарати і збільшуються штрафи для малого та середнього бізнесу в Україні, – про це заявила з трибуни Верховної Ради народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна.

«Голова комітету, який щойно сказав про недолугу систему електронного адміністрування системи реалізації пального включайте мозок, коли таке говорите. Адже це неправда. Це по-перше.

По-друге, друга група оподаткування це ті підприємці, які торгують на речових ринках. Не хитайте головою і не робіть вигляд, що впровадження РРО і зміни до Податкового кодексу не стосуються 500 тисяч сімей. А порахуйте, кількість малих підприємців помножте на 3 члена родини. Це ті хто працює на ринках, так що подумайте трошечки про цих людей», – звернула увагу представників більшості парламентар.

Южаніна наголосила, що цими змінами до законодавства влада впровадила РРО, навіть для підприємців, які займаються інтернет-торгівлею. І ці правила почнуть діяти з 1 жовтня 2020 року.

«І ще хочу сказати, в останню хвилину піднесли заміну сторінки щодо внесення в той перелік ризикових видів діяльності торгівлю через інтернет, а Ви знаєте, що це вся торгівля? Всі підприємці зараз мають сайти з навіть автоматизованою системою розрахунку по безготівковим картках за товари.

Тому, якщо це вид діяльності, який стосується способу продажу, а не виду діяльності Ви внесли в останню секунду, цим Ви говорите, що з 1 жовтня наступного року не окремі види діяльності мають застосовувати РРО, а буквально всі. Хто би чим не торгував мають застосовувати РРО», – прокоментувала вона.

Народний депутат зазначила, що українці не можуть повірити, що нова влада впроваджує подібні ініціативи і закликала монобільшість скасувати тиск на малий і середній бізнес, який імовірно призведе до закриття великої кількості підприємств.

«Люди, які не підготовлені, і які, навіть не чули про цю новину, і які навіть не вірять, що «слуги народу» могли піти на таке. Зараз вони просять, щоб Ваш пальчик визначив їх долю – схаменіться», – сказала Ніна Южаніна.