Ніякої «формули Штайнмаєра», тільки спільна дорожня карта, запропонована Україною, Францією, Німеччиною, з посиленням тиску на Росію – Порошенко

Партія «Європейська Солідарність» спільно з іншими політичними фракціями запросили до Верховної Ради міністра закордонних справ, начальника Генерального штабу ЗСУ та запропонували дискусію президенту щодо ситуації в переговорах по Донбасу. Це буде корисно не лише для парламенту, не лише для народу, а й президенту, міністру закордонних справ і начальникові Генерального штабу. Про це заявив в інтерв’ю журналістам п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

«Ще раз наголошую, що «формула Штайнмаєра» у викладені Путіна, писалася в Кремлі паном Лавровим. Нічого й близько до того, що казав пан Штайнмаєр вона не має. Вона вирвана з контексту і повність руйнує Мінські домовленості, які сьогодні увійшли в базу принесення миру на українську землю і звільнення української землі», – підкреслив Петро Порошенко.

«Я хочу нагадати, що Мінські домовленості мають офіційну назву – це мирний план президента Порошенка. Незважаючи на те, що багато хто намагався критикувати його, ніякої альтернативи за шість років ніхто в світі не запропонував», – також підкреслив він.

П’ятий президент України підкреслив, що на зовнішньому фронті Україна має виступати єдиною позицією.

«Виходити дуже просто. Перше – ніякої «формули Штайнмаєра». Друге – ми маємо обговорювати «дорожню карту» імплементації мінського процесу. Спільна дорожня карта має бути запропонована Україною, Францією, Німеччиною. З посиленням тиску на Росію для того, щоб цей план був втілений саме так, як він задумувався», – заявив Петро Порошенко.

«Наголошую ще раз – мирний план президента Порошенка. Не раджу його ревізувати», – сказав політик.

Він нагадав, що Мінські домовленості складаються з 13 пунктів, де безпековий компонент є першим. «В першу чергу, після припинення вогню, ми маємо забезпечити виведення окупаційних російських військ. І цей документ визнає наявність цього», – зауважив він.

Петро Порошенко вкотре наголосив на обов’язковості першочергового забезпечення роззброєння незаконних збройних формувань, виведення важкої техніки і артилерії, забезпечення українського контролю над неконтрольованою ділянкою україно-російського кордону, забезпечення діяльності політичних партій України для організації і проведення виборів, можливості обговорення програм кандидатів. І лише після цього може бути оголошено дату виборів.