Петро Порошенко: Білий прапор миру, який нам сьогодні пропонують – це прапор капітуляції

В Україні немає «партії війни» і «партії миру», як зараз намагаються нав’язати суспільству. Українці прагнуть миру. Але білий прапор миру, який зараз нам представляють як досягнення, насправді є капітуляцією.

Про це заявив п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

«Я погоджуюся з тими результатами, які були представлені у студії, що 60% українців прагнуть миру. Я думаю, що ці цифри навіть більші», – зауважив він.

«Вчора намагалися представити, що нібито в Україні існують «партія війни» і «партія миру». Забудьте про це. В Україні «партії війни» не існує. І люди в окупованому Донбасі, і люди в Дніпрі, Харкові, і люди в і Києві, у Львові, в Чернівцях – всі люди прагнуть миру», – наголосив Петро Порошенко.

П’ятий президент України заявив: «Але під білим прапором миру, який нам намагаються зараз представити як велике досягнння, нам нав’язують капітуляцію. Тому, що білий прапор є прапор капітуляції».

Петро Порошенко також зауважив, що одразу ж після підписання «формули Штайнмаєра» міністр закордонних справ Росії Лавров сказав, що це добре, бо відкриває дорогу для федералізації України. А ватажки бандитських угруповань сказали – ніяких виборів, бо цей документ надає народу Донбаса право на самовизначення. І Лавров на це відповів, що є приклади Придністров’я.

«Відсутність суверенітету і присутність російського суверенітету, який компенсує недостатність власного», – прокоментував він устрій квазідержав, додавши: «Вони претендують, що вони будуть мати армію, суди, парламент і зовнішні відносини. Чого і близько немає в Мінських домовленостях».

За його словами, базуючись на Мінських домовленостях світ прийняв санкції проти Росії. «Мінські домовленості були складовою частиною для Ради Євросоюзу, яка вперше запровадила санкції. А Путін був переконаний, що це неможливо. Потім цей документ увійшов в Раду безпеки ООН», – нагадав Петро Порошенко.

«Сьогодні будь-хто радий був би запропонувати будь-який інший документ, в тому числі і жорсткі критики Міньких домовленостей. А ви тільки спробуйте – і одразу ж зникнуть санкції проти Росії», – також зауважив він.

За його словами, Росія буде себе поводити так, як поводить себе для вирішення ситуації у Придністров’ї, де є російська військова присутність, для вирішення ситуації в Осетії, Абхазії і багатьох інших конфліктах, де Росія є джерелом цих конфліктів.

«Отже в чому проблема «формули Штайнмаєра» – вона за пропозицією Росії мала бути складовою частиною дорожньої карти, яка починається з виведення іноземних військ і завершується взяттям під контроль кордону. Росія відкинула дорожню карту і залишила лише «формулу», – підкреслив п’ятий президент України.

Саме позиція Росії не говорити про безпековий компонент, який за наполяганням України мав передувати всьому цьому, і говорити тільки про політику.

«Політика – це зараз організація і проведення виборів. «Причому з цього документу, який нам запропонували на підписання, прибрали що вибори мають бути прозорими, чесними, суворо відповідати стандартам БДІПЛ ОБСЄ, і замілили фразою «в цілому відповідають» стандартам», – зазначив Петро Порошенко.