Іванна Климпуш-Цинцадзе: Нове керівництво доведе Україну до вимушеного прийняття миру на умовах РФ

Представники нової влади зведуть ситуацію до того, що Україна буде змушена прийняти мир на умовах Росії, а не на умовах міжнародної спільноти і міжнародного права.

Про це в ток-шоу «Ехо України» заявила народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Це пастка Кремля, яку він розставив для нового президента. Тому що у Кремлі узалежнили початок діалогу напряму в «нормандському форматі» при особистій зустрічі всіх лідерів чотирьох країн-членів «нормандського формату» від кількох складових. Одна з цих складових – це ця славнозвісна формула чи то Путіна, чи то Штайнмаєра, яку Україна погодила. А інша частина цих передумов полягала якраз в розведенні військ  у трьох місцях», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона зауважила, що Росія просто відчула, що Україна готова йти на поступки, тому тепер буде додавати інші  завдання, поки нарешті нове керівництво України не зрозуміє, що це нескінченний процес.

«В результаті нове керівництво країни доведе Україну до того, що вона змушена буде прийняти мир на умовах Російської Федерації, а не на умовах міжнародної спільноти і міжнародного права… Я думаю, що тут є й інша частина цього процесу. До речі, сьогодні представники Кремля вже зробили свої заяви і сказали: «нас же там нет», ми маємо якийсь певний вплив на представників так званих республік, але ви маєте з ними напряму вирішити щодо цього дзеркального відведення військ. І це ще одна з тих речей, якій ми протидіяли протягом останніх п’яти років. Бо ми відмовлялися категорично вести діалог з так званими представниками незаконних утворень», – додала Климпуш-Цинцадзе.

Вона наголосила, що ці угрупування на окупованій частині України були створені Російською Федерацією і самі не приймають ніяких рішень, а повністю керуються з Москви.

«А зараз іде цей поштовх до України, що, мовляв, навіть для того, щоб зустрітися з «великим Путіним», ви маєте зробити свою домашню роботу і налагодити діалог з нібито самостійними гравцями, а ми знаємо, що ці люди є ляльками, яких ляльководить Кремль», – зазначила Климпуш-Цинцадзе.