Микола Княжицький: Обдурити людей так як в серіалі «Слуга народу» не вийде, тому що життя набагато складніше

У президента Зеленського немає стратегії розв’язання проблеми Донбасу, є стратегія Путіна, якій він підігрує.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність»  Микола Княжицький в ток-шоу «Прямий ефір» на «Прямому».

«Говорити про якусь стратегію Зеленського, мені здається, трошки оптимістично. В даному випадку є стратегія Путіна, він агресор, він ніколи не змінював свого бачення, він хоче, щоб Україна ніколи не була ні в НАТО, ні в ЄС і була фактично частиною РФ. Кожен президент, який приходить до влади, спочатку тішить себе думками, ставить себе на місце росіян, Путіна, він вважає, що з ними можна буде домовитися.

Я пам’ятаю, що Петро Порошенко також спочатку думав, що з росіянами можна буде домовитися, але дуже швидко зрозумів, що ніхто  з ним домовлятися не хоче, і тоді він як сильний і досвідчений дипломат, почав сильну міжнародну гру, почав створювати міжнародну коаліцію, яка підтримала Україну, ввела санкції і завдяки цьому у нас була єдина можлива лінія», – сказав Княжицький.

За його словами, Зеленський підігрував Кремлю.

«Тут з’являється Зеленський, який завдяки власному таланту і тому, що Росія в гібридній війні робила все, щоб знищити Порошенка, його авторитет, владу, пов’язуючи її то з майданами, то з війною, то з корупцією. І Зеленський їм підігрує, він каже: «А хто там заробляє на війні?» Відповіді немає, що про це скажеш, треба захищати свою країну. Зеленський переміг під гаслом, що головне – припинити стріляти. Через це всі наші європейські партнери кажуть, що якщо Україна не хоче стріляти і здатися, то навіщо нам її підтримувати.

Зеленський щиро вірить, що він з кимось домовиться – з Трампом, Макроном чи з Путіним,- що Путін припинить стріляти, відведе війська, віддасть Донецьк і Луганськ, дозволить нам самостійно розвиватися. Очевидно, що нічого не зміниться, оскільки Путін нічого такого робити не збирається. Путін з нами грається як кіт з мишкою, де мишка, на жаль, українське керівництво», – наголосив Княжицький.

Княжицький переконаний, що Україна має захищати себе і усвідомити, що доведеться жити в умовах війни.

«Як казав сам Штайнмайєр, формула фактично є маленькою частиною Мінських угод, але без дорожньої карти, безпекової складової, а лише має політичну складову. Росія тепер скаже, ну ви ж підписали політичну складову, то тепер виконуйте, а ми почекаємо, поки ви це зробите. Порошенко, який був у подібних ситуаціях, казав, що у нас є дорожня карта – спочатку кордон, потім війська, тобто він торгувався, проводив переговори, а тут переговорів немає, ми одразу все підписали. Скоро з’явиться інша людина, яка буде розповідати Зеленському про те, як він торгує з Росією, про те як він обіцяв мир, а миру не сталося, покращення також не сталося і Росія робитиме все, щоб допомогти цій людині, а не Зеленському. Тому що ще один інтерес Росії – це хаос в Україні, а наш інтерес – обороняти себе, розуміти, що, на жаль, доведеться жити в умовах війни, не тішити себе ілюзіями. Обдурити людей так як в серіалі «Слуга народу» не вийде, тому що життя набагато складніше», – додав він.