Андрій Парубій: Некомпетентність призвела до того, що однією телефонною розмовою налаштували проти України США і ключових союзників у Європі

Головними проблемами нинішньої влади є некомпетентність та відсутність проукраїнського державницького мислення, і це призводить до суттєвих провалів у зовнішній та внутрішній політиці, а також руйнування міжнародної анти путінської коаліції. Про це в ефірі програми «Вересень +1» заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Андрій Парубій.

«Ті люди, які прийшли до влади сьогодні, по своєму психотипу – це швидше типаж радянського обивателя, для якого будь-які питання національні, безпекові є чужі і незрозумілі. Для них, якщо галичанин, то в кептарику, якщо українець, то акцентовано комедійний», – сказав він.

Парубій наголосив, що подібне мислення та світогляд характерні для пострадянських країн. Акцент робиться на факторі братніх народів і протиставленні Європі та європейським цінностям.

«Такий психотип безперечно є в Україні і в усіх пострадянських країнах. Для них важливі розваги, щоб було весело, прикольно, а ті всі ваші політичні речі з вашими державами-Українами, безпеками, це все вигадка. А щоб виправдати цю вигадку кажуть, що хтось хоче заробляти на війні.

Ці люди по своїй сутності є радянським типажем для якого це братній народ, культура, набагато ближче, ніж європейська культура, філософи, митці. Вони легко піддаються на будь-який вплив, адже ментально-психологічно були виховані в тій атмосфері і їм не був зрозумілий Майдан і АТО та їхні мотиви», – зауважив парламентар.

Народний депутат наголосив, що аргументи про те, що наші партнери втомилися відстоювати інтереси нашої країни логічні, але неприпустимі. Міжнародна спільнота завжди займала позиції підтримки нашої держави незважаючи на економічні та політичні ризики. І стратегічно важливо з повагою ставитись до їхнього вкладу в боротьбу за відновлення територіальної цілісності України.

«Коли я бачу заяви української влади про те, що потрібно домовлятися, і ці заяви більш пацифістські, ніж заяви багатьох європейських країн. Ці країни від першого дня втомились від України і вони кажуть, добре, давайте швиденько домовляйтесь між собою і не творіть нам клопоту від ваших проблем. Якщо ви за мир, то ми тим більше за мир.

Це некомпетентність, адже як можна було однією телефонною розмовою налаштувати проти себе, і США, і ключових союзників у Європі.

Меркель глибоко переконана, що вона зробила надзусилля задля України, бо вона поставила під ризик свою політичну кар’єру і пішла проти суспільних настроїв. Той же «Північний потік-2» – це вигідно для німецької економіки, санкції проти Росії є також ударом по їхній економіці. Виходить, що Німеччина більший прихильник України, ніж сама Україна», – прокоментував парламентар.

Він зазначив, що, після початку війни, величезні зусилля були застосовані для формування міжнародної коаліції на підтримку України. При її побудові важливу роль зіграла чітка позиція влади щодо агресора і неприпустимості компромісів у питанні територіальної цілісності держави.

«На все це накладається аспект некомпетентності. Не буду приховувати, для створення міжнародної анти путінської коаліції були докладені надзусилля. Для того, щоб об’єднати всі країни Європи і США, Канаду, весь євроатлантичний простір. Зараз ми звикли, що всі допомагають Україні, але перші місяці в нас був один сигнал – не стріляйте, не поводьте себе різко, а ми домовимось з Путіним.

Коли ми змогли об’єднати боєздатні підрозділи і український народ дав бій та відсіч агресору, ті держави, які казали «не стріляйте», визнали очевидний факт, що ми боролися за власну незалежність. Ми створили позицію, в якій весь цивілізований світ, був змушений стати на бік України», – сказав Парубій.