Артур Герасимов: «Формула Штайнмаєра» – це зашморг, який затягують на шиї України

Врегулювання російсько-української війни має відбуватись на умовах пріоритету безпекових питань та відведення військ агресора, а не призводити до капітуляції України. Про це заявив у ефірі програми «Право на владу» співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов.

«Десять обласних рад виступило не проти миру на умовах Мінську, а проти миру на умовах капітуляції в «формулі Штайнмаєра», бо зашморг на шиї України захлопується цією формулою», – сказав парламентар.

Він нагадав, що нова влада маніпулювала громадською думкою заявляючи під час виборів, що завершення війни це швидкий та простий процес.

«Треба ж просто перестати стріляти!? Хто заробляє на війні останні 6 місяців? Це ж риторика передвиборчої кампанії нової влади», – наголосив Герасимов.

Співголова фракції «ЄС» закликав представників «Слуги народу» відвідати передову і реально оцінювати ситуацію щодо кількості вбитих за час так званого перемир’я перед розведенням військ.

«З’їздіть в Зайцеве, Золоте, Станицю Луганську, сядьте на кухню з людьми, поговоріть з ними. Те що влада називає періодичними сутичками – це 11 вбитих українських солдатів і 40 поранених у вересні. Не треба жити в паралельній реальності», – сказав він.

Артур Герасимов зазначив, що українці мають почути мирний план президента Зеленського, а не Путіна чи Штайнмаєра, в якому пріоритетом буде національна безпека.

«Є мирний план Порошенка, і він так і називався. В ньому безпека, відвід російських військ були головним пріоритетом, а після того політична частина. А влада пропонує «формулу Путіна», яку називають «формула Штайнмаєра». Там сором’язливо забули про безпеку, про те, що потрібно вивести ворожі війська, а політична частина є пріоритетом. Має бути «формула Зеленського», а не Путіна, Штайнмаєра чи когось іншого», – заявив парламентар.