Ми не дозволимо нікому припинити боротьбу за нашу державу – Ірина Фріз про мету всеукраїнської акції «Ні капітуляції!»

Головна мета всеукраїнської акції «Ні капітуляції!» – продемонструвати Кремлю, що ми не припинимо боротьбу за нашу державу і не дозволимо нікому це зробити.

Про це сказала член фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Ірина Фріз під час он-лайн спілкування у соціальній мережі Фейсбук.

«Питання масових акцій «Ні капітуляції!» полягає в тому, щоб не дозволити в такий банальний, зухвалий спосіб зупинити нашу боротьбу за незалежність і суверенітет нашої держави», – наголосила депутат.

«Головний месидж в назві – ні капітуляції. І це спротив всіх активних громадян, які розуміють наслідки непродуманих кроків влади, яка понад усе намагається втягнути Україну в пастку, яку розставила нам Росія», – зазначила Ірина Фріз.
Вона наголосила, що Росія намагається повернути Україну у сферу своїх амбіцій і інтересів.

Політик також підкреслила, що ці акції позапартійні і вони відбуваються у всіх містах завдяки солідарності громадських активістів, захисників України, волонтерів, і в тому числі політиків.

«Наш народ має право знати, що саме намагається підписувати пан Зеленський, чому він так прагне Нормандського формату і з чим саме він іде на цей Нормандський формат», – додала вона.

За її словами, саме через погодження «формули Штайнмаєра», Росія намагається протиснути в переговорах по врегулюванню ситуації на Донбасі свої інтереси.

«Головна загроза – це фактична федералізація України. Тому, що насправді від тої «формули», яку прийнято називати то Штайнмаєра, то Путіна, то Путіна-Зеленського прибрано головне, що є в Мінських домовленностях – це безпековий фактор», – підкреслила Ірина Фріз.

Вона наголосила, що команда п’ятого президента України Петро Порошенка на всіх переговорах наполягала на обов’язковості виконання в першу чергу безпекової частини і лише після цього був би можливий перехід до політичної частини угод.

«На чому ми наполягали постійно ці п`ять років, навіть ухвалюючи відповідне законодавство, по якому було дуже важко знайти компромісне рішення в залі парламенту і ухвалити – це, в першу чергу дотримання безпекового фактору. Це збереження тиші, режим припинення вогню, відведення тяжкого озброєння і це можливість Україні повернутись на Донбас», – сказала політик.

Ірина Фріз пояснила, що це має відбутись через законодавче забезпечення, через правоохоронну діяльність, через безпековий фактор, який згодом дасть можливість провести вибори на цій тимчасово окупованій території.

«Що пропонує так звана формула Штайнмаєра? Вона пропонує прибрати безпековий фактор і одразу зайнятись проведенням виборів. Чим це загрожує нам? Це загрожує тим, що на тимчасово окупованих територіях, де за останні декілька місяців дуже активно ведеться російська паспортизація, інколи примусово, це дасть можливість провести вибори і голосувати людям, які будуть мати декілька паспортів. Голосувати за людей, які стовідсотково не сповідують українські цінності, не вірять в державу Україна», – наголосила вона.

Політик нагадала, що представники окупантів «навіть наполягають зараз у своїх відповідях пану Зеленському, що Україна не буде контролювати ці території і вони будуть і надалі займатися тим, щоб в складі своєї автономії рухатись у бік Російської Федерації».

«В такий спосіб ми можемо отримати неконтрольовану територію, яка буде фактично поділяти інтереси країни-агресора», – додала вона.

Ірина Фріз підкреслила: «Це неприпустимо, тому що легалізувати бандитів, які фактично є маріонетками режиму Путіна – неприпустимо. В цьому полягає головна проблема і головна біда».