Климпуш-Цинцадзе про ухвалення закону щодо діяльності органів суддівського врядування: Це порушує право ЄС та незалежність судової гілки влади

Ухвалення закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування (1008) порушує незалежність судової гілки влади та викликає заперечення у представників Європейського Союзу.

Про це заявила депутат фракції політичної партії «Європейської Солідарність», голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції України з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе під час розгляду проекту.

«Сьогодні політичне керівництво країни декларує європейську інтеграцію як пріоритет. Європейська інтеграція – це про дії», – зауважила вона.

Водночас Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила: «Цей законопроект, на жаль, порушує право Європейського Союзу, принципи Ради Європи. Порушує незалежність судової гілки влади».

«Спікер парламенту отримав листа від представників Європейського Союзу, представників Європейського банку реконструкції і розвитку, Великої Британії, Канади, Німеччини про те, що цей законопроект, на жаль, порушує і сьогодні незалежність судової гілки влади», – також додала парламентар.

«Голосуючи за цей законопроект ви забираєте від Україна реальну європейську перспективу. Ви також йдете на конфронтацію з Радою Європи», – наголосила політик.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також повідомила, що генеральний секретар РЄ вже направила цей законопроект на висновок Венеційської комісії. «На найближчому засіданні Венеційська комісія визначиться і після того можна було б врахувати їхні зауваження і реально проголосувати якісний законопроект», – додала вона.