
Парламентарі мають обговорювати питання формування державної політики у відновлені територіальної цілісності та реінтеграції Донбасу, зближуючи і погоджуючи свої позиції, – заявляє співголова фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.
«Ця комісія є дуже важливою в контексті зближення наших позицій, щоб ці законопроекти давали відповідь на питання – ні капітуляції і так реінтеграції Донбасу», – наголосила вона під час обговорення та голосування за Постанову про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України.
Ірина Геращенко нагадала, що в минулому скликані парламенту найскладнішим, найдраматичнішим було голосування за закон про особливості місцевого самоврядування на Донбасі. «З «шашками», з гранатами, і я згадую це так само, як і мої колеги, як одне із найдраматичніших голосувань», – розповіла вона.
Ірина Геращенко також повідомила що за її ініціативою в минулому скликані парламенту було створено неформальну мінську платформу, до якої увійшли депутати від різних фракцій.
«Ми змогли там наближати наші позиції саме у питаннях реінтеграції, запрошуючи туди всіх представників від України у мінській групі, і тристоронній контактній групі для того, щоб депутати мали повну інформацію», – зазначила співголова фракції.
Вона зазначила: «Саме тоді наша платформа була співавторами таких важливих законів як гуманітарне розмінування, як закон про статус зниклих безвісти та їх родин, та інших законопроектів, які сприяли вирішенню гуманітарних проблем на Донбасі».
«Очевидно, що сьогодні градус дискусії в суспільстві, що стосується теми війни і миру, і несприйняття можливості капітуляції змушує нас зайняти більш активну позицію в цьому питанні. Ми вже сьогодні маємо говорити про те, яким буде наступний закон саме про особливості місцевого самоврядування», – сказала політик.
За її словами, потрібно обговорити чи це буде пролонгація нинішнього закону, дія якого закінчується 31 грудня цього року, чи буде прийнятий новий закон.
«Маємо з вами дуже серйозно говорити про перехідне правосуддя. Я переконана, що навіть в цій сесійній залі мало хто розуміє про що йдеться. Про яку амністію, і які категорії можуть під неї потрапити, а де про це не може йти і мови», – також сказала Ірина Геращенко.