Андрій Парубій: Відступ українських військ несе загрозу життям патріотів України

Влада віддала наказ про відступ військ заради ефемерної зустрічі Зеленського з Путіним, і ці дії несуть загрозу для безпеки патріотів, які опиняться на непідконтрольній українським військам території.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Андрій Парубій в коментарі журналістам.

«Коли не буде обстрілів, тільки тоді може іти мова про розведення військ. Ми бачимо, що ще вчора було офіційне повідомлення про обстріл українських військових в Золотому, а сьогодні віддали наказ про відведення українських військ. Це очевидно є не тільки обман, а й зрада тих жителів, які займають активну проукраїнську позицію і, відповідно, їх життя опиняється під великою небезпекою.

Вважаю, що влада, яка віддала відповідне доручення сьогодні, демонструє, що її завданням є не збереження української території, а лише бажання піти на будь-які умови, зокрема, капітуляцію і здачу українських територій заради того, щоб зустрітися з Путіним. Очевидно, це не розведення військ, а просто відступ українських військ з тих територій і ліній оборони, які роками облаштовувалися життям і кров’ю українських військових»,- сказав він.

На переконання Парубія, діюча влада не здатна правильно реагувати на виклики сьогодення.

«Треба розуміти стратегію Путіна. Я, як людина, яка була секретарем РНБО ще з початку війни, цю стратегію дуже чітко розумів: завдання Путіна – це контроль над зовнішньою та внутрішньою політикою України, завдання Путіна – це відновлення потуги, в тому числі зовнішньополітичної, часів Радянського Союзу.

Не прагне Путін жодного примирення і розведення військ. Його завдання – зробити плацдарм на території України  для своїх військ і свого впливу на Україну. Я думаю, що позиція української влади – це не просто недосвідченість, це нездатність приймати державницькі рішення. На жаль, сьогодні українська влада не здатна правильно реагувати на виклики», – додав він.