Андрій Парубій: Намагання створити слідчу комісію щодо подій в Одесі 2 травня 2014 року – чергова московська провокація

Московські пропагандисти спробували знову протягнути створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів масових заворушень в місті Одесі, що відбулись 2 травня 2014 року та спричинили тяжкі наслідки, а також неналежного виконання правоохоронними органами своїх обов’язків в частині забезпечення охорони правопорядку. Однак український парламент не проголосував за цю провокацію, – про це заявив депутат фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Андрій Парубій в коментарі журналістам.

«Я вважаю, що сьогодні було провалено чергову спробу московських агітаторів створити інструмент для переписування української історії», – наголосив він.

За його словами, «тимчасова слідча комісія на чолі з депутатом-регіоналом Миколою Скориком, який у великій мірі роздмухував сепаратизм в Одесі, мала бути просто інструментом для подачі в Україні кремлівської точки зору на визвольну боротьбу України».

Він нагадав, що в 2014 році були захоплені не тільки у Донецьку і Луганську органи влади. Подібні захоплення відбувались і в Харкові, наметові містечка стояли і в Херсоні, і в Миколаєві, і в Одесі.

«Спецоперація як вони називали її «русская весна» мала охопити весь південний схід», – зауважив політик.

«Я вважаю те, що тоді всьому українському суспільству, волонтерам, і громадянам, і бійцям самооборони Майдану, які стояли на блок-постах навколо тих міст, щоб не допустити російських сепаратистів, і те, що тоді вдалося не допустити окупації інших регіонів – врятувало життя тисячам і тисячам людей», – підкреслив Андрій Парубій.

Він зазначив: «Сьогодні було намагання очорнити той період української історії. Очорнити нашу боротьбу на незалежність свої країни від російського окупанта».

Андрій Парубій також зазначив, що страшна трагедія, яка відбулася в Одесі має пояснення, яке також є і викладене на сайті Ради Європи.

«Коли незалежні слідчі виявили, що підпалення відбулося зсередини будинку. Тобто антимайдан і ті люди, які намагались дестабілізувати ситуацію в Одесі, знісши туди величезну кількість запалювальної суміші, і призвели до її спалаху», – сказав він.

Політик також підкреслив, що українські громадяни, українські патріоти допомагали їм з цієї трагедії вийти живими. Він додав, що в той час був на постійному контакті із правоохоронцями і з керівництвом самооборони, які допомагали людям рятуватись із цієї страшної трагедії.

«Але московська пропаганда наполегливо намагається показати, що в цій трагедії винні українські сили. Російська пропаганда намагається поставити і моє прізвище як ключового винуватця цієї трагедії. І сьогоднішнє намагання створення ТСК – це власне було намаганням переписати українську історію», – сказав Андрій Парубій.

Депутат привітав той факт, що у Верховній раді України «знайшлось достатньо достойних депутатів, які не проголосували за цю інформаційну атаку, за цю провокацію».