Готується черговий наступ влади на мікробізнес – Ніна Южаніна

Владі якнайшвидше потрібно обговорити з мікробізнесом питання і потреби, з якими він стикається на спрощеній системі оподаткування, і тільки потім готувати зміни до законодавства, – про це написала депутат фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

«З’явився новий привід підняти проблему щодо обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій підприємцями. Вчора ви всі почули «ініціативу» тих народних депутатів, які ще донедавна були палкими ініціаторами протилежного, про підвищення лімітів перебування на спрощеній системі оподаткування для кожної із груп платників єдиного податку», – зазначила вона.

Депутат нагадала, що на початку 2019 року з експертами аналізували можливості змін до другої групи, в тому числі для інформування МВФ, що звужувати застосування спрощеної системи немає куди.

«Навпаки, ми дослухалися до підприємців і усвідомлювали, що треба збільшувати граничні обсяги доходу для підприємців, причому терміново», – додала вона.

За словами Ніни Южаніної, після чергових законодавчих ініціатив, зокрема внесення законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо заходів з детінізації обігу товарів і послуг» (№2338) виникає щонайменше три запитання.

«Вчора прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що всі пропозиції щодо змін у податковій та митній політиці профільний комітет Верховної Ради буде узгоджувати з Кабінетом Міністрів. Чи погоджено з урядом цю ініціативу?», – зауважила вона.

Вона також зазначила, що під час економічного форуму в Маріуполі йшлося, зокрема про підготовку глобальних змін до Податкового кодексу, які почнуть діяти в 2021.

«Чи не є метою гучних заяв уже вчора від окремих народних депутатів — лише погасити конфлікт, який виник у суспільстві через наступ влади на мікробізнес?» – додала депутат фракції.

«Чи не варто спершу якнайшвидше розпочати обговорення з мікробізнесом питань і потреб, з якими він стикається на спрощеній системі оподаткування, а вже потім готувати зміни до законодавства?» – зазначила Ніна Южаніна.