Ірина Геращенко: «ЄС» закликає парламент переглянути дисбаланс у зарплатах освітян

Гідна оплата праці вчителів має бути не лише передвиборчим лозунгом, а стати реальністю, – про це заявила під час виступу з трибуни Верховної Ради народний депутат, співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«П’ять місяців тому, під час інавгурації, президент Зеленський задекларував дуже важливу і велику мету: аби українці, які знаходяться в еміграції поверталися до країни. І ми теж за це. Але статистика цього року говорить, що в цьому році на 10 відсотків зросла кількість тих людей, які хочуть виїхати з України. В першу чергу, це – трудова міграція», – сказала політик.

Ірина Геращенко зазначила, що освітяни вийшли на протести через відміну для них надбавок та доплат у держбюджеті 2020.

«Вчора, під стінами Верховної Ради, прийшов багатотисячний мітинг вчителів, які розчаровані тим, що «слуги» за яких вони голосували під час виборчої кампанії не виконують свої обіцянки про зарплати в 4 тисячі доларів», – наголосила політик.

Ірина Геращенко зазначила, що в Києві вихователі дитячих садочків отримують заробітну плату – три тисячі гривень. І запитала, хто в сесійній залі знає, як тиждень прожити на три тисячі гривень.

«Невже ми правда хочемо, аби у нас залишилися пусті дитячі садочки з дітьми без вихователів», – додала вона.

«Така сама деградація відбувається і в початковій школі, такий самий дисбаланс зарплат і в професійно-технічних училищах, де майстри не отримують гідну зарплату», – підкреслила парламентар.

Співголова фракції зауважила, що при такому розмірі зарплат у освітян, шокуючою є інформація про те, що у вчителів ще забирають надбавки.

Ірина Геращенко акцентувала: «Ми залишимося країною без інтелекту. Можливо, зі «штучним інтелектом» в Уряді, який сьогодні обіцяє 90 відсоткам населення України надати інтернет, але без вчителів і лікарів».

Підсумовуючи політик заявила, що фракція «Європейська Солідарність» готова запропонувати більшості разом працювати над тим, аби цей дисбаланс в зарплатах освітян було переглянуто.