Микола Княжицький: Законопроект про мораторій на суцільну вирубку лісів збільшує корупційні ризики і стимулює їхню незаконну вирубку

Фракція «Європейська Солідарність» не підтримала законопроект «Про внесення змін до Лісового кодексу України щодо встановлення мораторію на суцільну вирубку лісів та зелених насаджень», тому що це призведе до корупції та збільшення незаконної вирубки лісів.

Про це сказав депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький під час виступу з трибуни парламенту.

«Фракція «ЄС» аналізувала цей закон і ми насправді підтримуємо рішення комітету. З яких причин? Ми ухвалювали дуже багато законів, які нібито боряться з вирубкою лісу. Пам’ятаєте, ми прийняли мораторій на вивезення деревини, але після цього мораторію, як свідчать експерти і журналісти – дослідники, контрабанда деревини не зменшилася, а навпаки збільшилася.

Ми ухвалили законопроект щодо збереження українських лісів і збільшили розмір штрафів, але кількість проваджень після цього не збільшилася. Цей законопроект пропонує встановити мораторій строком на 10 років на суцільну вирубку лісу, крім заходів лісовпорядкування та поліпшення якісного складу лісів, які здійснюються в порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади», – сказав Княжицький.

За його словами, якщо дозволити Лісовому агентству самостійно ухвалювати рішення щодо вирубки лісу, це призведе до збільшення корупційних ризиків.

«Сьогодні заходами лісовпорядкування передбачені і суцільні рубки, але це вирішує не центральний орган виконавчої влади, тобто не Лісове агентство, а постанова уряду. Таким чином, коли ми дозволяємо Лісовому агентству самому вирішувати що вирубати, а що ні, ми збільшуємо серйозні корупційні ризики, ми навпаки стимулюємо вирубку лісу.

Зелені насадження в населених пунктах не належать до Лісового фонду, а відтак встановлення мораторію на видалення зелених насаджень не є предметом регулювання Лісового кодексу, це питання мало б вирішуватися шляхом внесення змін до інших законів. Таким чином, фракція «ЄС» не буде підтримувати цей законопроект»,- додав він.