Микола Княжицький: Зміни до закону щодо збереження культурних цінностей – це узаконення нашої окупації

Зміни в закон щодо збереження культурних цінностей, стосовно призначення керівників закладів культури, ми створюємо небезпечний прецедент і узаконюємо окупацію Російською Федерацією наших територій, – про це наголосив з трибуни Верховної Ради народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький під час обговорення законопроекту 2187.

«Суть цього законопроекту, назва, і те, що написано в ньому – це абсолютно різні речі. В законі немає жодного слова про збереження культурних цінностей. Там є пункт, який говорить про те, що керівники закладів культури, науки на окупованих територіях призначаються без конкурсу», – підкреслив парламентар.

«Втім фахівці міністерства культури кажуть, що це нововведення потрібно для того, аби представляти інтереси України за кордоном. Хоча це і зараз можна робити», – підкреслив парламентар.

Політик також зауважив, що можливо мета цього закону і правильна, але ті зміни, які пропонуються внести в закон не варто вносити в тіло документу,  а треба зафіксувати в перехідних положеннях. І цього буде достатньо.

Микола Княжицький підкреслив, що вперше такі зміни вносяться не в перехідні положення до спеціальних законів, чи закону про тимчасово окуповані території, а в само тілі закону, і тим самим фіксується не тимчасовість, а постійність нашої окупації.

Політик зазначив, що фракція «Європейська Солідарність» пропонувала колегам зміни, які стосуються призначення керівників закладів культури, науки на окупованих територіях без конкурсу зафіксувати в перехідних положеннях закону. І це покаже тимчасовість цих нововведень. 

«Якщо ви хочете призначати керівників цих закладів без конкурсу, то введіть ці зміни в перехідні положення закону про тимчасово окуповані території. Адже ми створюємо небезпечний прецедент. І це перший закон, де ми узаконюємо нашу окупацію», –  наголосив народний депутат.

Фракція «Європейська Солідарність» утрималась від голосування за цей законопроект.