Обстріли житлових будинків у Золотому, після відступу українських військ, підтверджують поспішність рішення влади – Михайло Забродський

Обстріли житлових будинків у Золотому є прямим порушенням умов проведення розведення військ на Донбасі, – про це заявив депутат фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Михайло Забродський в коментарі журналістам.

Депутат наголосив, що ці обстріли створюють небезпеку для місцевих мешканців, які проживають у населених пунктах на лінії розведення, а також для українських військових, яких змушують відступати із займаних позицій.

«Поки буде зберігатися небезпека для цивільного населення, яке там знаходиться і буде залишатись, поки залишається небезпека для військовослужбовців – це і є прямим невиконанням умов цього самого розведення», – зазначив Михайло Забродський.

За його словами, обстріли житлових будинків після відступу наших військ зі своїх позицій є «ще однією черговою ілюстрацією того, що у нас деякі посадові особи, які приймали відповідні рішення, навіть не дочекавшись семиденної тиші, наввипередки намагалися реалізувати план відведення для того, щоб відрапортувати, що відведення відбулось».

«Обстріл житлового будинку, будь-якої території на якій проживають люди, не має значення будинки якого типу там знаходяться – це вже загроза, це вже є обстріл і може рахуватися лише як обстріл і ніяк інакше», – особливо підкреслив Михайло Забродський.

Водночас він не став прогнозувати чи можуть українські військові повернутись на свої позиції.

«Стосовно повернення підрозділів на позиції, які були попередньо зайняті, вирішення цього питання це прерогатива військового керівництва. Тут важко щось коментувати. Але логіка, як то кажуть, підказує те, щоб відновити ситуацію, яка була до моменту розведення. Безперечно, потрібно розмірковувати про повернення», – сказав депутат.