Сюмар: «Європейська Солідарність» закликала народних депутатів не політизувати тему масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 року

Правоохоронні органи мають надати результати розслідування цих подій.

Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар, виступаючи з трибуни парламенту під час розгляду питання про створення ТСК ВРУ з питань розслідування фактів масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 року.

«Безумовно події 2 травня 2014 року – це велика людська трагедія, яка відбувалася на тлі не менших трагедій, які відбувалися в країні. Напевно, 2014 рік був найважчим в житті України і в житті багатьох з нас. Тоді дуже складна ситуація була не лише в Одесі. Пригадайте події на Майдані, коли розстрілювали Небесну сотню. Вже в той час Росія захопила Крим.

Коли Крим був анексований, почав фактично палати Донбас, були захоплені будівлі в Луганську і Донецьку. Далі ці саме події намагалися транслювати на Дніпро, Харків і Одесу. Трагізм ситуації був в тому, що Росії не потрібен був лише Донбас, Росії потрібен був розкол України для того, щоб створити пояс від російського кордону, відрізавши Україну від моря до Придністров’я. І Одеса була стратегічною метою. І те, що нам в 2014 році вдалося втримати український Дніпро, Харків і Одесу – це великий подвиг всього українського народу», – сказала Сюмар.

За її словами, правоохоронні органи мають надати результати розслідування трагедії, що сталася в Одесі 2 травня 2014 року.

«На жаль, ми зараз маємо ситуацію, коли ми не втримали Донецьк і Луганськ, і ми змушені цю ситуацію вирішувати. Зараз те, що нам пропонують, виглядає як політиканство і реверанси стосовно Москви. Бо тільки російські телеканали хочуть сьогодні транслювати політизацію цієї теми. Є звіт міжнародної консультативної групи, який вже опублікований на сайті Ради Європи. Не було жодної зумисності у трагедії, яка сталася. Ми закликаємо правоохоронців надати результати розслідування і в жодному разі не політизувати цю тему»,- зазначила Сюмар.