Петро Порошенко дав поради учасникам Нормандського саміту і окреслив «червоні лінії»

П’ятий Президент України, лідер партії “Європейська Солідарність» Петро Порошенко дав поради учасникам Нормандської зустрічі від України і окреслив ті «червоні лінії», які не можна переступати в переговорах із Путіним.

Не вірте Путіну. Спирайтеся на наших союзників, на Європейський Союз, на Сполучені Штати. Вийдете на ті позиції, які дозволять відновити територіальну цілісність, суверенітет і незалежність  нашої держави.

Тепер червоні лінії.

Червоні лінії дуже прості. Я це кажу як людина, яка власноручно з Канцлером Ангелою Меркель і Президентом Франції Франсуа Олландом за участю Путіна писали комплекс заходів, які тепер називаються Мінські угоди, і які називалися «Мирний план Президента Порошенка»

Перша червона лінія – ми твердо наголошуємо, що безпековий компонент має передувати компоненту політичному. І не можуть проводитися на українській землі вибори під дулами автоматів.

Це лише легітимізує окупантів і виводить Росію – чого вона прагне – із зони дії санкцій, які є дуже-дуже ефективними.

Хочу наголосити, що свого часу закон про особливий режим місцевого самоврядування був підготовлений і внесений, і ключова позиція була, що він робився на три роки.

У в будь-яких обставинах Україна – унітарна держава.

І ми не можемо допустити ніякого проекту «Новоросія», який нам намагалися вкинути, який називається «федералізація», або називається «автономізація» або «автономія». Бо інтереси Путіна і Росії полягають лише в тому, щоб зупинити рух України до НАТО і Євросоюзу. Це – друга червона лінія.

Перша лінія – має передувати безпековий компонент.

Друга лінія – ні на які компроміси, які обмежують рух України в ЄС і НАТО, країна йти не повинна.

Бо лише один безпековий інструмент – це повномасштабне членство України в НАТО. Лише один демократичний і економічний інструмент – це повномасштабне членство у Європейському Союзі  Інших альтернатив Україна точно не має.

І ми мали достатньо аргументів для того, щоб у цьому переконатись.