Вимагати виконання безпекових умов і не примішувати газові питання – Ростислав Павленко про вимоги до Нормандської зустрічі

Українська влада має чітко захищати національні інтереси під час переговорів в Нормандському форматі і вимагати обов’язкового виконання безпекової частини Мінських угод, не примішуючи до переговорів газові питання. Про це заявив депутат фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Павленко в ефірі програми «Право на владу» на каналі 1+1.

«Ми розуміємо, що поруч з нами сусід – Росія, яка не відмовилася від своїх планів. Путін і Кремль продовжують іти в своїй парадигмі. І як би ми не намагалися не дратувати, вдавати, що немає Кремля поруч – він нікуди не зникне. Він продовжуватиме вести лінію на відновлення чи то «Великой России», чи то Радянського Союзу, будь-чого», – зазначив він.

«Ми маємо бути послідовними у відстоюванні своїх національних інтересів», – підкреслив Ростислав Павленко.

Він зауважив, що дійсно деякі проблемні питання, на які потрібно зараз шукати відповідь, формувалися століттям або десятиліттями. «Але потрібно реагувати на речі, які є тут і зараз. І, насправді, владі зараз було б досить легко відповісти на той нерв, який піднімає Майдан, піднімає суспільство. Є певні «червоні лінії», які суспільство не дає мандат переходити», – наголосив він.

«Перше – чи дотримується принцип, який сповідував Порошенко. Спочатку – безпека. В іншому випадку це буде не «болісний компроміс», як нам намагаються пояснити, а болісна капітуляція. Це вже було і в 17-му столітті, і в 20-му столітті», – сказав Ростислав Павленко.

«Друге – не примішувати речей, які не стосуються агресії Росії проти України. Бо якщо Росія притягне за стіл переговорів газове питання, ще якесь питання, і спробує поторгуватися на цьому, то це і буде та сама капітуляція, якої боїться суспільство і через що збираються майдани», – заявив політик.

«І третє, найголовніше: ворог не в опозиції, не на Майдані, не в Києві, Одесі чи Львові, чи в Харкові, чи в Донецьку. Ворог – у Кремлі. І він робить все для того, щоб нас розколоти як у суспільстві, так і в політиці», – зазначив він.

«Тому – тільки національні інтереси і розуміти, що країна одна», – резюмував Ростислав Павленко.