Артур Герасимов: російський газ – це важіль політичного тиску на Україну

Для України неприпустимо купувати російський газ, оскільки він завжди був важелем політичного впливу Кремля на сусідів і партнерів.

Про це сказав співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов на брифінгу. Він зауважив, що енергетичні ініціативи команди Зеленського щодо поновлення контрактів з російськими постачальниками електроенергії, а згодом і газу є небезпечними для суверенітету нашої держави. Ще більше насторожує, що вони просуваються непрозоро, без контролю суспільства – як це було із поправкою Геруса щодо російського струму.

«Всі пам’ятають історію щодо закупівлі російської електричної енергії. Спочатку це взагалі приховувалося. Казали, що в цьому законі і у відповідній поправці такого немає. І тільки після того, як це стало відомо завдяки журналістам, з’явилися коментарі від представників нової влади.

Що стосується прямої закупівлі газу з РФ, то неодноразово ми бачили, що російський газ – це не економічна річ, це політична річ і це є питання впливу. Я вважаю, що такої помилки робити не можна»,- сказав Артур Герасимов.