Микола Княжицький: невигідні для України домовленості на нормандській зустрічі можуть призвести до дестабілізації

Якщо на нормандському саміті 9 грудня буде досягнуто невигідних для України домовленостей, це може призвести до нових виборів і дестабілізації економічної ситуації в державі.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький в ефірі «Прямого» телеканалу.

«Російська преса пише, що фактична мета Путіна – це зробити на Донбасі друге Придністров’я, яке буде тягнути Україну назад. Українці цього одразу не відчують. Я хочу порівняти те, що зараз відбувається в Україні після приходу нової влади з медичним діагнозом. Приміром, з гепатитом С, коли ти хворієш, твій організм знищується, але ти цього не відчуваєш, а потім ти раптом помираєш», – порівняв Микола Княжицький.

«Якщо ми підемо на умови, невигідні для України, це загальмує її розвиток і шлях в європейському векторі, що не дозволить державі мати свій суверенітет. Якщо ми дозволимо, щоб на окупованих територіях пройшли вибори без української армії, спецслужб, під наглядом умовних ОБСЄ, це не буде наш суверенітет. Потім ці люди почнуть впливати на нашу внутрішню політику, а ми навіть цього не помітимо. Ми просто будемо бачити, що ми біднішаємо, що ми не розвиваємося, що корупція нікуди не зникає, що наша інтеграція в ЄС зупинилася», – додав він.  

«Тому, якщо там (на нормандському саміті – ред.) навіть буде щось підписано, я не очікую якогось раптового спалаху чи виходу людей на вулиці. Я цього не бачу. Але точно це може привести до найближчих виборів, до економічної дестабілізації, а вже після виборів може відбуватися і черговий майдан чи чергове збурення.

Ми ж пам’ятаємо, коли у нас відбуваються майдани. Наприкінці 90-х, коли вийшли студенти, очікували, що ось – ось підпишуть угоду про новий Радянський Союз. Коли була Помаранчева революція – це був результат виборів, потім це був результат не підписання Угоди про асоціацію з ЄС, яку всі очікували.

Те, що відбудеться зараз на нормандських переговорах ми не відчуємо, буде різна пропаганда… Ми живемо в цій інформаційній хвилі фейків, суспільних маніпуляцій і перестаємо відчувати, що з нами відбувається. Хоча момент, який ми переживаємо, коли говоримо про результат нормандського формату і про ринок землі – це насправді історичний момент для майбутнього України. Просто, щоб не сталося так, що ми занадто пізно це відчуємо», – застеріг Микола Княжицький.