Ірина Геращенко: Газові переговори України і Росії без участі Єврокомісії – це нова пастка Кремля

Українська сторона на нормандських переговорах повинна тиснута на Росію з вимогою звільнити окуповані території і припинити агресію. Крім того, не можна змішувати політичні та енергетичні питання під час зустрічі у Парижі.

Українська сторона також не повинна проводити газові переговори з Росією без участі Єврокомісії, бо – це нова пастка Кремля. Про це написала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

Політик підкреслила, що є кілька «червоних ліній», які за яких умов не можна перетинати в контексті газових переговорів з РФ.

«Україна виграла Стокгольмський арбітраж на 3 млрд доларів. РФ має виконати це рішення суду. І тому кожен раунд будь-яких переговорів з питань енергетики має починатися з вимоги сплатити Україні 3 млрд доларів», – наголосила вона.

Ірина Геращенко додала: «В жодному випадку влада не повинна потрапити під тиск і каток Кремля і відмовитися від вимоги виконання рішення Стокгольмського арбітражу».

Депутат також нагадала, що українська сторона подала проти Росії ще один позов на 12 млрд доларів.

«Не варто змінювати нашу команду, що відстоюватиме позиції України в міжнародних судах, хіба що можна її тільки посилити. Й відмова від цього позову, відкликання його на догоду Кремлю – це буде зрадою національних інтересів України», – вважає політик.

За її словами, в жодному разі не можна змінювати формат учасників газових переговорів.

«Тристоронній формат газових переговорів Україна – Єврокомісія – РФ є принциповим. Виведення Єврокомісії з перемовин – це сценарій і пастка Кремля, яка послабить українські позиції як країни – транзитера», – заявила Ірина Геращенко.

Вона також наголосила на неприйнятності проведення одночасно переговорів і з питання припинення російської агресії на Донбасі та звільнення захоплених українських територій, і з питання поставок газу.

«Категорично не можна змішувати політичні перемовини, що стосуються врегулювання війни на Донбасі, зупинки російської агресії, питання безпеки і мирний процес з питаннями енергетики. Зв’язка в пакет Нормандського формату, безпеки і поставок газу – апріорі роблять Україну об‘єктом, вразливим, не самостійним, залежним», – заявила співголова фракції.

«Україна має зберегти суб‘єктність. Тиснути на агресора з вимогою звільнити Крим і Донбас», – наголосила вона.

«Щодо енергетики, ми довго і важко добивалися енергонезалежності, диверсифікації ринку. Й до газової теми треба підходити виключно прагматично», – переконана Ірина Геращенко.

Вона зауважила, що є велике занепокоєння, що певні «червоні лінії» можуть бути перейдені під час Нормандської зустрічі.