Володимир Ар‘єв: погодитись на куПівлю російського газу – це злочин, не вартий жодних високих посад

Якщо влада Зеленського погодиться на російський газовий сценарій і поєднає тристоронню угоду на транзит до Європи із новою приманкою «дешевим» газом – це буде злочином проти української державності. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook пише народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв, коментуючи заяви міністра енергетики Оржеля, які він зробив в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» на телеканалі Україна.

«Міністр енергетики Оржель допустив поновлення постачань газу з РФ. Це пастка. І це буде злочином – погодитись на це», – наголошує народний депутат.

«Росія намагається зробити хитру, але очевидну річ: вимагає поєднати підписання контракту на транзит (який має бути тристоронній, з Євросоюзом) і на прямі поставки в Україну. Останній двосторонній, щоб відірвати Україну від європейських постачальників і повернути газову залежність від РФ», – переконаний Володимир Ар‘єв.

«Хочу нагадати Оржелю і уряду загалом, які злакомились на закладену в газову пастку знижку на ціну: Росія ніколи не виконувала угод з Україною. І пряме постачання газу з РФ – підрив енергетичної і економічної безпеки, яку почали встановлювати попередніми роками. Після того, у випадку чергового кидка від РФ, чекати попереднього рівня підтримки від ЄС не варто. Будемо сам на сам. Цього Москва добивається наполегливо з 2014-го року», – застерігає Володимир Ар‘єв.

«Не торгуйте безпекою і незалежністю України, навіть якщо вас змушують з Банкової. Покажіть себе сильними патріотами, якщо здатні. Крісла не варті участі у злочині», – наголошує народний депутат.