Іванна Климпуш- Цинцадзе: 28 років тому понад 90% українців проголосували за незалежність нашої держави

Референдум 1 грудня 1991 року, під час якого понад 90% громадян віддали свої голоси на Незалежність, ознаменував кінець радянської імперії. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook пише народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Цього дня 28 років тому в Україні відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності України, на якому волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою України.

За Акт проголошення незалежності України проголосували 346 народних депутатів. Звичайно, це викликало спротив з боку Росії, 26 серпня прес-секретар президента РРФСР Бориса Єльцина заявив, що у випадку припинення з нею союзницьких відносин Росія залишає за собою право про перегляд кордонів, що суперечило російсько-українському договору від 19 листопада 1990 року. Як відомо, право та закон – мова невідома для РФ, вже тоді використовувалися різні маніпуляції для досягнення результатів, вигідних Кремлю. Того разу не вдалося.

29 серпня 1990 року в результаті дводенних переговорів з російською делегацією, що прибула до Києва на чолі з віце-президентом Олександром Руцьким, було ухвалене комюніке, що підтверджувало територіальну цілісність сторін і непорушність їхніх кордонів.

З метою підтвердження Акта проголошення незалежності було вирішено провести 1 грудня республіканський референдум. Понад 90% українців ствердно відповіли на питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Почалася заключна сцена агонії Радянського Союзу», – підсумовує Іванна Климпуш-Цинцадзе.