Депутати з «Європейської Солідарності» подали повідомлення до Генпрокуратури щодо злочинного впливу Богдана та Портнова на органи слідства

Депутати з фракції «Європейська Солідарність» підготували та передали до Генеральної прокуратури і Національного антикорупційного бюро України «Повідомлення про кримінальне правопорушення у порядку статті 214 КПК України». Про це журналістам повідомив народний депутат Олексій Гончаренко під стінами ГПУ.

За його словами, записи із кабінету директора ДБР Романа Труби свідчать про те, що Офіс президента України Зеленського безпосередньо давав вказівки правоохоронним органам щодо переслідування політичних діячів, підприємців та посадовців.

«Записи з каналу «Трубу прорвало» підтверджують створення злочинної організації, до складу якої ймовірно входять Директор ДБР Труба Роман Михайлович, виконувач обов’язків керівника Першого управління організації досудових розслідувань Корецький Олег Павлович, інші службові особи ДБР, Керівник Офісу Президента Богдан Андрій Йосипович, Заступник Керівника Офісу Президента України Смирнов Андрій Олександрович, інші особи.

Представники Офісу Президента надають вказівки Роману Трубі, той, у свою чергу надає незаконні вказівки щодо досудового розслідування слідчим ДБР. Незаконними ці вказівки є оскільки Роман Труба не є процесуальним керівником досудових розслідувань у кримінальних провадженнях. Кількісний склад злочинної організації, особи всіх учасників, функції кожного  учасників мають бути встановлені під час досудового розслідування. Також під час досудового розслідування має бути встановлена належність чи неналежність до цієї злочинної організації Портнова Андрія Володимировича.

Метою, з якою була створена злочинна організація, було вчинення кількох тяжких злочинів, зокрема для притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності за кількома кримінальними провадженнями», – йдеться у повідомленні про кримінальне правопорушення.

«Зміст розміщених аудіозаписів свідчить про те, що правоохоронні органи України, зокрема, ДБР  та його Директор Роман Труба не мають на меті виконувати обов’язки, покладені на них законодавством України. Основною метою ДБР, як свідчать оприлюднені записи, є політичне переслідування політичних опонентів чинної влади. Так, «пріоритетними» для пана Труби є справи, пов’язані із П’ятим Президентом України Порошенком Петром Олексійовичем. Про хід розслідування Директор ДБР доповідає безпосередньо до Офісу Президента», – йдеться у документі.

«Коли ми чуємо, як президентський офіс  безпосередньо впливає на Трубу, тут вже не просто Трубу треба міняти, тут всю систему треба міняти, бо як прорвало ту трубу, то таке лайно почало литися, що тепер вся країна знає, що там і політичне переслідування, і комерційні замовлення, і безпосередній політичний вплив. Все що завгодно там можна знайти», – наголосив Олексій Гончаренко.