Ірина Фріз: Монобільшість блокує законопроекти, які захищають права ветеранів та сімей загиблих воїнів

Фракція «Слуга народу» блокує ухвалення законопроектів, які захищають права учасників бойових дій та родин загиблих воїнів, – про це на своїй сторінці у мережі Facebook пише народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз.

Вона, зокрема, повідомила, що законопроект 2046, яким відновлюються права учасників бойових дії, членів сімей загиблих та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, був повернутий профільним комітетом з надуманих підстав.

«Рішенням Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів законопроект 2046 був нам повернутий на підставі «відсутності фінансово-економічного обгрунтування» при фактичній наявності останнього», – наголошує Ірина Фріз.

«Варто наголосити, що позбавлення захисників та членів їхніх сімей цих прав є не лише неконституційним, а й таким, що порушує моральні засади суспільства загалом. Це свідчить про наявну деградацію в головах можновладців. Але в цьому скликання монобільшість «банкує» і саме тому на кожну справедливу законодавчу ініціативу від опозиції вони знаходять брутальну протидію», – зазначила І.Фріз. Вона також звернула увагу на законопроект про надання статусу УБД для добровольців, який через штучно створені процедурні перешкоди практично не має шансів на ухвалення.

«Останнім часом дуже часто лунають заяви від «слуг» та пана Зеленського щодо необхідності забезпечення захисту прав та надання гарантій нашим ветеранам та членам їхніх родин. Всі ці заяви вважаю спекулятивною маніпуляцією та підривом довіри наших захисників до інститутів влади. Характерний приклад – закон про статус учасників бойових дій для добровольців. Турборежимна монобільшість розтягнула погоджений з усіма сторонами законопроект на два читання, спаплюжила його правками, і навіть після цього, якщо і вносить його в порядок денний, – то так, щоб до нього не дійшла черга», – пише Ірина Фріз.