Микола Княжицький: необхідно встановити запобіжники від політичних переслідувань народних депутатів

Фракція «Європейська Солідарність» вважає необхідним встановити запобіжники від політичних переслідувань народних депутатів.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький, виступаючи з трибуни парламенту під час розгляду законопроекту №2237 (Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність до Закону України “Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України»».

«Якби цей законопроект діяв рік тому, то наша колега Софія Федина вже була б ув’язнена. Цим законопроектом пропонується відкриття кримінальних справ проти депутатів за рішенням генерального прокурора. Ми також проти цього, тому що те, що генпрокурор у нас традиційно ручний, ми чудово знаємо із розмови Трампа і президента Зеленського», – нагадав Княжицький.

«Після скасування депутатської недоторканності головним питанням є встановлення запобіжників від політичних переслідувань. Очевидно, ми виправдовуємо притягнення до відповідальності кожного за кримінальний злочин, але політичні переслідування в країні існують і на прикладі Софії Федини ми це чудово бачимо. Має бути фільтр, який би перевіряв наявність політичних мотивів переслідування депутатів», – сказав він.

«З огляду на те, що суди не реформовані, ми вважаємо, що по всіх справах щодо депутатів наявність політичного сегменту має перевіряти або Верховний суд, або Вищий антикорупційний суд. Закон має передбачати за наявності мінімальних підозр, що справа носить політичний характер, якщо вони не були переконливо спростовані перед судом, то в такому випадку депутат не може бути затриманий. Так працює вся світова юстиція. Так працює Інтерпол, який забороняє затримувати з політичних переслідувань. Ви бачили, як Мазура з Польщі видали саме на цій підставі», – додав він.

«Це саме стосується прослушки. Вона не може використовуватися для політичних переслідувань. Без цього цей законопроект є незбалансованим, відкриває можливості для політичних переслідувань і, якщо чиєсь голосування не сподобається в Офісі президента, а такі випадки були, то ці депутати будуть арештовуватися авторитарними режимами. Іспанія, Німеччина, Швейцарія використовують для цієї процедури Верховний суд, пропонуємо у нас зробити так само», – зазначив Княжицький.