Ніна Южаніна: ухвалені у турборежимі закони щодо ФОПів призведуть до колапсу в державі

Ухвалені фракцією монобільшості закони щодо діяльності фізичних осіб-підприємців фактично знищують спрощену систему оподаткування. Саме тому представники малого та середнього бізнесу проводять акції протесту під стінами Офісу президента Зеленського і парламенту, – про це в ефірі телеканалу «Прямий» повідомила народний депутат України з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна.  

«Я спілкувалася з тими активістами, які представляють людей, виходять на вулицю і тими, хто продовжує перебувати в наметі біля офісу президента. Мені шкода, що людей змусили мерзнути, виходити і відстоювати свої права», – зазначила Ніна Южаніна.

«Та велика кількість людей, яка вийшла сьогодні, мала б змусити «Слуг народу»  переглянути свої рішення, закони, які вже ухвалені», – наголошує Южаніна. Вона також заявила, що після шквалу критики ухвалених законів начебто почала працювати робоча група, яка має виправити ситуацію. Натомість було б краще від початку професійно підготувати відповідні законопроекти.

«За цей час стало зрозуміло, що касові апарати, які мають впроваджуватися як заміна до класичних дорогих касових апаратів, взагалі сира тема, не опрацьована і майже неможлива до застосування в регіонах. Ми бачимо корупційну складову ухвалених законів, тому що всіх людей підштовхнули на придбання за власний кошт цих традиційних касових апаратів», – застерігає Южаніна.

«Все, що пов’язане із штрафними санкціями і відповідальністю при застосуванні нових технологій, що залишилося в тілі закону, мають намір скасувати. А для чого тоді ухвалювали, в чому тоді сенс? Чому не дослухалися і поспішали? Сьогодні вийшли на вулиці люди, які самі про це дізналися. А коли наступить дія цих норм, взагалі буде колапс в країні», – переконана Ніна Южаніна.

«Спрощена система оподаткування зараз об’єднує 1 млн 300 тисяч фізичних осіб, які зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, ще 800 тисяч у них найнятих осіб, а це вже 2 млн.  Лише сума сплаченого єдиного податку за минулий рік становить понад 19 млрд грн. Скажіть: кого ви примушуєте підпорядковуватися новим, незвичним для них правилам, якщо суспільство до цього не готове, якщо держава не зробила ті кроки, яка мала зробити?», – зазначає Ніна Южаніна.

«Є неприйнятним також запровадження складського обліку, який є наслідком ухвалених законів і який є обов’язковим при застосуванні і класичних, і програмних касових апаратів. Це взагалі вбиває один з головних принципів спрощеної системи оподаткування. Тому ці закони загалом неприйнятні, їх не зможуть виконувати», – застерігає народний депутат.