Ірина Фріз: закон про надання УБД добровольцям – це відновлення справедливості для наших захисників

Закон 2045-1 щодо надання статусу учасників бойових дій добровольцям, який був ухвалений парламентом, відновив справедливість для людей, які першими піднялися на захист держави проти російської агресії. Про це в коментарі телеканалу Прямий сказала народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз.

«Він спрямований виключно на те, щоб ту прогалину в законодавстві, яка утворилась, виправити і щоб справедливість відносно всіх наших захисників була відновлена», – наголосила Ірина Фріз.

Вона також зазначила, що в результаті наполегливої дискусії фракції «Європейська Солідарність» вдалося домогтися скасування поправок, які викривляли тіло законопроекту, давали лазівку для отримання статусу УБД бойовикам та самозванцям, а також блокували механізм отримання відповідних пільг справжнім добровольцям.

«Ці правки, які потрібно було зняти, оскільки комітет їх врахував, робили такий потрібний законопроект недієвим. Адже вони не надавали механізму, яким можна було б користуватися для того щоб кожен доброволець міг отримати статус учасника бойових ді, відповідні соціальні гарантії від держави та захистити свої права», – пояснила Ірина Фріз.