Микола Княжицький: Зміни до закону про ДБР, які ухвалила більшість, роблять бюро репресивним органом, ПІДКОНТРОЛЬНИМ ПРЕЗИДЕНТУ

Зміни, які внесені в закон про Державне бюро розслідувань, фактично перетворюють орган незалежного слідства на підконтрольний президентові інструмент тиску на неугодних. Про це народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький сказав в ефірі телеканалу «Прямий».

«Те, що пропонувалося, і те, що було проголосовано в законі про Державне бюро розслідувань, фактично ставить його у вертикаль президента, що абсолютно суперечить Конституції. Бо, відповідно до Конституції, у нас є три гілки влади: законодавча гілка влади, виконавча гілка влади і судова гілка влади. ДБР як виконавча гілка влади мало би бути під Кабінетом Міністрів. А Кабінет Міністрів мав би проводити конкурси, наприклад, на посади заступників керівника ДБР», – зазначив Микола Княжицький.

Він навів як приклад останній скандал навколо записів із кабінету директора ДБР Романа Труби, які свідчать про ручне управління правоохоронними органами з боку Офісу президента.

«Ми знаємо, як очільник ДБР Роман Труба виконував усі вказівки, які йому давав пан Богдан або інші чиновники Офісу Президента для переслідування тих чи інших осіб. Чи то Петра Порошенка, чи то Костянтина Жеваго, чи то багатьох інших осіб, кого згадував Труба і по яким давав вказівки то атакувати, то відступати. Одним словом, це не правоохоронний орган, а пародія на правоохоронний орган. «Європейська солідарність» зацікавлена в тому, щоб Труба якнайшвидше пішов з посади, але ми не зацікавлені в тому, щоб перетворювати Державне бюро розслідувань на репресивний орган, який знаходиться в руках однієї людини, – президента», – зазначив депутат.

Він підкреслив, що тепер ДБР – єдиний державний орган, де керівництво призначається без конкурсу.

«Голова ДБР волюнтаристським методом сам їх призначає і сам їх звільняє. А сам повністю залежний від однієї вертикалі – президента. Не зрозуміло, в якій вертикалі цей орган. Не зрозумілий його статус. Зрозуміло тільки, що він перетворюється на ручну машину впливу і політичного тиску», – заявив Княжицький.

За його словами, саме через такі кричущі порушення принципів розподілу влади та конкурсного відбору на посади фракція «Європейська Солідарність» не підтримала цей законопроект.