Андрій Парубій: українське суспільство має дати чіткий сигнал Зеленському – не переходити «червоні лінії»

Українське суспільство напередодні нормандської зустрічі в Парижі має дати президенту Зеленському чіткий сигнал – не переходити «червоні лінії».

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Андрій Парубій в ефірі « Прямого».

«Головне питання, яке стоїть перед нормандською зустріччю – це не робити будь-яких політичних дій на окупованій території Донбасу до виконання безпекового блоку питань. Для мене дуже дивно, коли помічник президента говорить про конкретну дату проведення виборів, зміни до Конституції, про чітку дату виведення російських військ, про роззброєння бойовиків, про взяття під контроль українського кордону. Власне, тут і захована ключова інтрига. Коли ми говоримо про «формулу Штайнмаєра», то для багатьох українців не зрозуміло, що саме мається на увазі. А насправді все дуже просто – спочатку відбуваються політичні дії, а потім безпекові»,- сказав Парубій. 

«Позиція «Європейської Солідарності», всіх державницьких сил дуже чітка і зрозуміла – жодних політичних дій до того часу, поки російський агресор не забере свої війська з України і поки не будуть роззброєні бойовики. Ми потім, коли російські війська підуть з України, можемо дискутувати, як, коли і в якому форматі ми будемо проводити вибори. Для нас також є ключовим не розривати питання Криму і Донецьку. Я вважаю, що  Донбас і Крим – це один пакет, і ми повинні розглядати його в одному безпековому пакеті»,- наголосив Парубій.

Він переконаний, що Україна не може в будь-якому форматі ставити під сумнів той зовнішньополітичний вибір, який зробив український народ –  це європейська і євроатлантична інтеграція. 

«Звичайно ми не можемо допустити прямих поставок газу з Росії і прямих переговорів з представниками псевдоутворень, які фактично є  маріонетками режиму Путіна, і він намагається українську державу вивести на переговори з цими маріонетками. Це неприпустимо.

І ключове питання – ризики існують і вони є дуже великими напередодні саміту. Я пройшов велику історію і з досвіду переговорів з Путіним Ющенко і Януковича, я знаю, який тиск може чинити Путін на українських президентів. Мені здається дуже безглуздим акцентоване бажання Зеленського двосторонньої зустрічі з Путіним. Якраз її найбільше треба остерігатися, бо коли сидять поруч представники Франції, Німеччини, світові лідери, то  можна апелювати про захист. Я знаю з безпосередніх витоків, що коли Путін говорить один на один, він говорить як кримінальний злочинець і залякує особисто розправою у дуже брутальній формі. Ми вже бачили як Янукович говорив про євроінтеграцію, потім поїхав до Путіна, а повернувся з російськими грошима і з тим, що інтеграція має бути згорнута. Тому  ризики неймовірно високі і я впевнений, що українське суспільство повинно дуже чітко дати сигнал Зеленському, що якщо буде перейдено «червоні лінії», українське суспільство цього не прийме»,- додав Парубій.