Ірина Геращенко: новий «виборчий кодекс» від «Слуг народу» передбачав зняття кандидатів з виборів без рішення суду

Редакція Виборчого кодексу, яку пропонували сьогодні до розгляду у Верховній Раді – це безсистемний документ, який наділяв ЦВК правом знімати з балотування кандидатів без рішення суду за будь-якими надуманими підставами. У разі ухвалення такого закону Україна стане на одному щаблі із диктаторськими режимами – про це на своїй сторінці у мережі Facebook написала народний депутат України, співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко. Вона повідомила, що завдяки спільній позиції інших фракцій цей небезпечний законопроект вдалося зняти з розгляду.

«Першим в порядку денному сьогодні стояв виборчий кодекс із зауваженнями президента. Насправді, пан Зеленський написав ессе на тему виборчого кодексу, але потім комітет зробив неймовірне: частину зауважень президента не врахували, а полови статей, до яких не було жодних зауважень – навпаки, переписали наново. Але й потім, вночі, переписали ще й переписане комітетом», – повідомила Геращенко.

«Сьогодні зранку депутати отримали 5 стосів паперів – фактично, новий виборчий кодекс, безсистемний, репресивний, за яким ЦВК отримувала невластиві функції суду, право знімати будь якого кандидата за надуманими ознаками. Особливих змін зазнала глава про інформаційний супровід кампанії і рекламу. За таким кодексом жодні вибори в провести було б неможливо. А репресивні й свавільні норми по зняттю кандидатів за будь-яким вигаданим бажанням ЦВК повертали б нас у часи Януковича чи РФ», – зазначила Ірина Геращенко.

«Європейська Солідарність» та інші фракції, що не входять до монобільшості, збунтувалися проти порушення регламенту і Конституції, коли на голосування під виглядом вето президента вносять абсолютно інший документ. Кодекс сьогодні знято з розгляду. Так і працюємо – щодня зупиняємо безлад і порушення», – наголосила Ірина Геращенко.