Україна не змогла відстояти пріоритет безпеки над політикою – Костянтин Єлісєєв про результати Нормандського саміту

Президент Зеленський на Нормандському саміті остаточно легалізував «формулу Штайнмаєра» і не зміг відстояти пріоритет безпеки над політикою.

Про це заявив дипломат, радник п’ятого Президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв у статті «Паризький саміт без ейфорії та емоцій» для видання НВ.

«Наповнення заключного комюніке – де присутні невиразна безпекова частина і конкретні політичні вимоги до України – підтвердили побоювання, що через передчасну згоду Києва на кремлівський варіант «формули Штайнмаєра» основна увага переміститься з виконання Москвою безпекових положень Мінських домовленостей на створення Києвом умов для проведення місцевих виборів на Донбасі. Таке повзуче нав’язування російського сценарію імплементації Мінських домовленостей – спершу політика, далі безпека – і є ціною квитка до Парижа», – зазначив він.

Дипломат наголосив, що документ передбачає можливість для послаблення критеріїв оцінки демократичності і чесності виборів у ОРДЛО.

«З легалізацією у Парижі формули Штайнмайєра українська сторона допустила, що майбутні місцеві вибори на Донбасі відбудуться не в повній відповідності до високих демократичних стандартів БДІПЛ/ОБСЄ. Адже ми погодилися додати слово «в цілому» перед фразою «відповідність демократичним» стандартам», – повідомив радник п’ятого Президента України.

Окрім цього, Єлісєєв підкреслив, що позитивні результати переговорів є виключно в тих сферах, які вже неодноразово обговорювались, і мали певні результати.

«При узгодженні паризьких домовленостей сторони відштовхувалися від найменшого спільного знаменника. Звідси звільнення заручників, підтвердження готовності (вкотре!) рухатися до сталого перемир’я, визначення нових ділянок для розведення сил і засобів (добре, що Україна не погодилися на розведення вздовж всієї контактної лінії), формула Штайнмаєра, закон про так званий особливий статус», – наголосив він.