Ірина Геращенко: Ми категорично проти, щоб під егідою розслідування, відбувалася дискредитація всього ветеранського руху

«Європейська Солідарність» наполягає на ґрунтовному, неупередженому і незалежному розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета і наголошує на неприпустимості «призначення винних».

Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час погоджувальної ради.

«Участь у подіях на фронті не може бути ні для кого індульгенцією, але так само неприпустимо призначати винних. Весь світ дуже уважно слідкує за цією резонансною справою. Ми сподіваємося, що слідчі органи разом з міжнародними експертами мають знайти винних, замовників, організаторів, а не призначити їх.

Викликає дуже багато запитань, чому в цій прес-конференції брав участь Президент України. Як це впливає на незалежність слідства? Ми категорично проти, щоб під егідою розслідування відбувалася десакралізація і дискредитація всього ветеранського руху», – наголосила парламентар.

Окрім цього, політик закликала парламент створити тимчасову слідчу комісію щодо втручання Офісу Президента України у роботу правоохоронних органів.

«Парламент має створити ТСК по тиску Офісу Президента на силові структури, тому що вони мають працювати незалежно, а не «по дзвінку» з ОПУ», – зазначила співголова фракції.

Геращенко закликала міністра у справах ветеранів уряду Зеленського виступити перед Верховною Радою і презентувати політику держави щодо психологічної реабілітації учасників бойових дій. А також озвучила пріоритетні законопроекти для ухвалення на цьому пленарному тижні. 

«Дуже важливо ухвалити закон про пласт – в контексті патріотичного вихованні. І ухвалення закону про капеланів – тому що все це свідчить, наскільки на фронті потрібна така психологічна підтримка. Ми просимо всі ці закони поставити на порядок денний», – наголосила політик.