Вікторія Сюмар: Реформа децентралізації Зеленського повертає Україну до авторитаризму

Внесений президентом Зеленським до Верховної Ради законопроект щодо змін до Конституції в частині децентралізації влади повертає Україну до авторитарної президентської моделі правління.

Про це написала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар  на своїй сторінці у мережі Facebook

«З’явився текст змін до Конституції в частині децентралізації. Федералізації нема. Зате є повернення в СРСР – «мережа смотрящіх» від Президента на всіх рівнях в регіонів – префектів, які можуть зупинити дію будь-якого акту місцевого самоврядування.

А президент може скасувати як акт, так і зупинити повноваження обраного голови громади, складу ради громади, ради і т.д. За їх скаргою», – написала Вікторія Сюмар.

Політик зазначила, що право парламенту визначати статус та устрій окремих регіонів несе значну загрозу унітарності України.

«І хоч федералізації немає, то є ось це: право Верховної Ради визначати устрій і правовий статус окремих адміністративно-територіальних одиниць, а це можливість наділяти їх ознаками автономій», – наголосила парламентар.

За її словами, після впровадження наглядача президента з такими повноваженнями, громади, фактично, можна ліквідовувати.

«Вони будуть повністю залежними від президентської вертикалі. Це остаточно повертає Україну в президентську модель правління. Ще й доволі авторитарну», – підкреслила депутат.